REKLAMA

SDK: Wieczór z muzyką klasyczną – Najpiękniejsze arie i pieśni

SANOK. Sanocki Dom Kultury zaprasza 2 marca o godz. 18.00  na wieczór z muzyką klasyczną –  Najpiękniejsze arie i pieśni, który odbędzie się w sali baletowej SDK.

bezpłatne wejściówki do odebrania w SDK
(ilość miejsc ograniczona)

Renata Johnson – Wojtowicz – sopran

Andrzej Bednarski – fortepian

Renata Johnson – Wojtowicz. Naukę śpiewu rozpoczęła w przemyskiej szkole muzycznej, a kontynuowała w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich m.in. Heleny Łazarskiej, Jadwigi Romańskiej, Ingrid Kremling – Domański oraz Gabrieli Munari (Conservatorio Rovigo, Włochy).

Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobywała w czasie studiów, gdzie zadebiutowała w roli Hrabiny w operze W.A. Mozarta Wesele Figara. Z powodzeniem wykonywała także partie solowe w innych utworach tego kompozytora: Missa Solemnis i Missa C-dur. W tym okresie występowała w Operze Śląskiej oraz Gliwickim Teatrze Muzycznym.

Po ukończeniu studiów współpracuje z Operą Śląską, Agencją Muzyczną Pro Musica we Wrocławiu, koncertując w kraju, a także podczas zagranicznych tournee m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Szwecji i Norwegii. W 2009 roku  bierze udział w koncertach w Katowicach, występując z Orkiestrą Salonową Grzegorza Mierzwińskiego. Prowadzi również działalność artystyczną w rodzinnych stronach koncertując m.in. na scenie Zamku Kazimierzowskiego i Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu.

W roku 2012 zostaje finalistką konkursu wokalnego im. Iwony Borowieckiej w Krakowie. Ostatnio artystka została zaproszona przez Operę Narodową w Warszawie na warsztaty wokalne ze znakomitymi śpiewakami z Polski i zagranicy m.in. Aleksandrą Kurzak, Izabellą Kłosińską czy Anitą Granca.

Jest śpiewaczką wszechstronną. Doskonale czuje się w partiach operowych, operetkowych, musicalowych oraz repertuarze oratoryjno – kantatowym i pieśniowym.

PROGRAM KONCERTU

1. P. Czajkowski – „Uż polnoć blizitsja” aria Lizy z opery Dama Pikowa;
2. K. Szymanowski – „Uwoz mamo” pieśń kurpiowska Op.58, nr 3
3. R. Strauss – „Die Nacht” pieśń Op.10, nr 3
4. G. Puccini – „O mio babbino caro” aria Lauretty z opery Gianni Schicchi
5. C. Debussy – Preludium „Doctor Gradus ad Parnassum” z cyklu Kącik Dziecięcy
6. S. Rachmaninow – „Szto tak usilnoja” pieśń Op.21, nr 6
7. S. Rachmaninow – „Nie poj krasavica pri mnie” pieśń Op.4, nr 4
8. A. Dvorak – „Mesicku na nebi hlubokem” aria z opery Rusałka
9. C. Debussy – Preludium z II tomu „Generał Lavine…exentric”
10. S. Moniuszko – „Polna różyczka” pieśń
11. F. Chopin – „Piosnka litewska” pieśń Op.74, nr 16
12. G. Puccini – „Un bel di vedremo” aria z opery Madamma Butterfly

SDK
ul. Mickiewicza 24
38-500 Sanok
tel-fax. 013 463 10 42
www.sdksanok.pl

21-02-2013