REKLAMA
REKLAMA

Nauczyciel jako wychowawca musi uczyć miłości do Małej Ojczyzny (FILM)

Nauczyciel jako wychowawca musi uczyć miłości do Małej Ojczyzny (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W Muzeum Historycznym doszło do podsumowania programu „Kultura regionu”, realizowanego przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. Projekt zakłada poszerzenie wiedzy środowiska na temat regionalnego dziedzictwa, aby pośrednio trafiała ona do uczniów na różnych szczeblach edukacyjnych.

Jak wiadomo, zadaniem nauczyciela jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale też wychowywanie powierzonych nam przez rodziców dzieci. One to właśnie, przekraczając próg szkolny, przekształcają się w uczniów. Jednym z aspektów naszej działalności jest kształtowanie między innymi postaw społecznych. Ze względu na wagę tego wyrażenia, podkreślam fakt, że rozumiane być one powinno nie tylko w skali makro, czyli całego kraju i Europy, ale też przez miłość do Małej Ojczyzny. To natomiast nie jest możliwe bez świadomości regionalnego dziedzictwamówi Marta Muszyńska, dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku.

Więcej informacji w materiale filmowym.

 

27-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)