REKLAMA
REKLAMA

Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany

BRZEGI DOLNE / PODKARPACIE. Wczoraj w Brzegach Dolnych patrol ustrzyckiej drogówki zatrzymał kierującego motocyklem 38-letniego mieszkańca gm. Ustrzyki Dolne, znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,36 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja apeluje o szczególną ostrożność w czasie, kiedy na drogach pojawia się coraz więcej motocykli.

Policjanci ostrzegają: że motocykliści za błąd na drodze płacą zdecydowanie wyższą cenę niż kierowcy samochodów. W chwili wypadku drogowego, a nawet niegroźnie wyglądającej stłuczki, motocyklista często doznaje poważnych urazów, ponieważ chroniony jest właściwie tylko przez kask i skórzany kombinezon. Kierowcę samochodu chroni m.in. karoseria, pasy bezpieczeństwa, poduszka powietrzna, dlatego przypominamy jak ważne jest patrzenie kierowców w lusterka!

Jazda na motcyklu to wspaniała przygoda, dająca bardzo wiele radości. Jednocześnie wymaga od kierujących ogromnej dojrzałości i odpowiedzialności. Możliwość szybkiego wyprzedzania i towarzysząca temu adrenalina powoduje, że niektórzy młodzi motocykliści przekraczają ograniczenia prędkości i stwarzają niebezpieczne sytuacje na drodze. To głównie młodzi kierowcy są uczestnikami wypadków na motocyklach. Profilaktyka w tym zakresie prowadzona jest przy okazji wszelkiego rodzaju zlotów.

Niestety część wypadków powodują również kierowcy samochodów. Przyzwyczajeni do tego, że są w zdecydowanej większości zapominają o innych. Większość jednośladów ma sporą moc i ogromne przyśpieszenie. Kierowca samochodu może się nie spostrzec, a już obok niego będzie motocykl. Dlatego tak ważne jest, aby wszelkie manewry skrętu czy zmiany pasa ruchu poprzedzić nie jednym, a kilkakrotnym spojrzeniem w lusterko oraz dodatkowo obejrzeniem się przez ramię. To jedyna metoda by uniknąć zderzenia z motocyklem. Trzeba pamiętać, że nawet delikatne otarcie samochodu o motocykl może spowodować upadek motocyklisty, a skutki takiego zdarzenia mogą być fatalne.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

16-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)