REKLAMA
REKLAMA

Nieustępliwe, waleczne i żądne zwycięstwa przedszkolaki (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Polskiej piłki nie zbawi ani Lewandowski, ani Błaszczykowski, ani nawet całe trio z Dortmundu. Nasz futbol uzdrowi pokolenie, które dopiero uczy się pisać i czytać, a którego serca, walki, nieustępliwości i żądzy zwycięstwa pozazdrościć może cała Kadra Polski wraz ze sztabem szkoleniowym i całym Związkiem.

Dla tych cudownych dzieciaków nie liczą się kontrakty, bilety dla rodziny (Ci mieli wejściówki załatwione już dawno…), układy, kalkulacja. Dla nich najważniejszym było zaprezentować się najlepiej jak mogą, walczyć ze wszystkich sił, i cieszyć się z każdego udanego kopnięcia piłki, nie mówiąc już o strzelonym golu, bo to już była pełnia szczęścia. Dla wielu z tych Fantastycznych Przedszkolaków biorących udział w turnieju piłkarskim organizowanym przez Fundację Promocji Sportu EKOBALL, turniej ten to pierwsze zetknięcie z “dorosłą” piłką, gdzie był prawdziwy sędzia, gdzie były puchary, dyplomy, nagrody, tablica wyników, słodycze i pełne, fantastycznie dopingujące trybuny.  Na szczęście obyło się bez żółtych i czerwonych kartek, choć emocji i kontrowersyjnych sytuacji było co niemiara, nawet wśród opiekunów… Zabrakło tylko ładnej pogody i turnieju rozgrywanego na “Orliku” zamiast hali, a co za tym idzie zabrakło również lodów.

Należy również dodać, że na parkiecie był również prawdziwy trener (Bernard Sołtysik), który pomagał panować na boisku arbitrowi Krzysztofowi Mazurowi. Tenże trener będzie wkrótce opiekunem chętnych przedszkolaków  do udziału w systematycznych zajęciach piłkarskich. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla nowo powstałej grupy zrzeszonej w Akademii Piłkarskiej Przedszkolaka EKOBALL odbędzie się w dniu 16 lipca 2013 roku. O szczegółach nowego naboru 4-5 latków dowiedzieć poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny.

Warto dodać, że Ci Najmłodsi Adepci Futbolu niesieni, a wręcz porywani byli fantastycznym dopingiem około 250-osobowej grupy kibiców zgromadzonych w hali sportowej ZS nr 3 w Sanoku przy ul. Stróżowskiej. Najpiękniejszy doping, oprócz samych dzieciaków przedszkolnych, wśród których było wiele czirliderek, pomponików i transparentów, prowadzili zagraniczni goście z Hiszpanii, Bułgarii oraz Polski, którzy przybyli do Sanoka, by wziąć udział w realizacji projektu dotyczącym między innymi kulturalnego kibicowania. Grupa ta również będzie kibicować seniorom podczas finałowej potyczki o Puchar Polski na szczeblu województwa. Kibice Ci dopingowali najmłodszym dzięki staraniom Pani Agnieszki Dubis, której zależało na ich uczestnictwie w turnieju dziecięcym. Obydwie strony, tj. zarówno dzieci jak i sami zagraniczni goście powinni być zadowoleni z przebiegu turnieju oraz samej oprawy.

Wracając do czysto sportowej rywalizacji. Do turnieju przystąpiła ponad setka dzieci w wieku 4-6 lat, reprezentująca barwy 5 zespołów, które przybrały nazwy kolorów strojów oraz numeracji przedszkoli:
– Przedszkole nr 1 (JEDYNKI POMARAŃCZKI)
– Przedszkole nr 2 (DWÓJKI ŻÓŁTKA)
– Filia Przedszkola nr 2 (FILIA ZIELONI)
– Przedszkole nr 3 (CZARNI BŁONIE)
– Przedszkole nr 4 (BŁĘKITNE CZWÓRECZKI)

Grano systemem “każdy z każdym” 1 x 10 minut.

Dodajmy, że wszystkie drużyny zajęły pierwsze miejsce, co zostało udokumentowane na otrzymanym dyplomie, a liczba zdobytych punktów jedynie decydowała o wielkości pucharu.

Turniej współfinansowany ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza


 

EkoBall Sanok

14-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)