REKLAMA
REKLAMA

Nowe przedszkole i żłobek w gminie Zagórz (FILM)

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W Zagórzu uroczyście otwarto przedszkole oraz pierwszy na terenie gminy Zagórz żłobek. Placówka znajduje się w budynku, w którym do niedawna funkcjonowała szkoła .

Zobacz materiał filmowy

Zobacz materiał filmowy

Przedszkole prowadzone jest przez Stowarzyszenie Nasza Przyszłość-Tarnawa, która na terenie gminy Zagórz i Baligród prowadzi dwie podobne placówki. Powstanie przedszkola oraz żłobka w zagórskim Wielopolu było możliwe dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu szacowanemu na 1,3 mln zł.

– Cieszymy się, że udało się zrealizować tak długo wyczekiwaną przez mieszkańców gminy inwestycję – podkreśla Ernest Nowak, burmistrz Zagórza.

W bieżącym roku placówka prowadziła nabór na 50 miejsc (25 żłobek oraz 25 przedszkole). W perspektywie najbliższych lat planowane jest zwiększenie liczebności dzieci w przedszkolu do 50. Koszt poniesiony przez rodziców na utrzymanie dziecka w placówce wynosi równowartość stawki żywieniowej, czyli około 160 złotych miesięcznie.

Więcej informacji w materiale filmowym.

09-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)