REKLAMA
REKLAMA

O misjach, dyplomacji i sztuce podczas spotkania z Jerzym Bahrem

SANOK / PODKARPACIE. Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na promocję książki Jerzego Sadeckiego „Ambasador”. Wywiad rzeka z Jerzym Bahrem, byłym ambasadorem RP w Moskwie, Kijowie, Wilnie i Aszchabadzie, która odbędzie się w piątek, 22 listopada, o godz. 17:00 w Sali „Rotunda” w   podziemiach sanockiego zamku.

W programie:

– spotkanie z Jerzym Bahrem – wybitnym polskim dyplomatą
– spotkanie z Jerzym Sadeckim – krakowskim dziennikarzem

„Ambasador” to fascynujący wywiad z Jerzym Bahrem, niezwykłym człowiekiem, byłym polskim ambasadorem w Rosji, na Ukrainie, Litwie i w Turkmenistanie oraz szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Opowiada on o okolicznościach katastrofy smoleńskiej, ale również o zmianach jakie dokonały się w krajach, w których pełnił misje. Książka jest zapisem całego życia dyskretnego i skutecznego dyplomaty, poligloty i kolekcjonera sztuki, jego fascynacji kulturą i polityką Europy Środkowo-Wschodniej. Adam Daniel Rotfeld, były minister spraw zagranicznych, mówi o Jerzym Bahrze, że jest dobrą twarzą dyplomacji III Rzeczypospolitej, „może i powinien być wzorem dla nowej generacji dyplomatów suwerennej Polski”.

22-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)