REKLAMA
REKLAMA

O przeciwdziałaniu i pomocy ofiarom przemocy w rodzinie, podczas II debaty społecznej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj w Sanockim Domu Kultury odbyła się II debata społeczna na temat zapobiegania i podejmowania działań pomocowych wobec zjawiska przemocy w rodzinie na terenie powiatu sanockiego. Organizatorem debaty byli sanoccy policjanci. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Debata odbyła się wczoraj o godz. 16.30 w SDK. Jej tematem było zapobieganie i podejmowanie działań pomocowych wobec zjawiska przemocy w rodzinie na terenie powiatu sanockiego.

Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Sanoku insp. Mirosław Pawełko. W debacie wzięli też udział: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku podinsp. Łukasz Dytkowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku kom. Grzegorz Matyniak , ekspert Wydziału Prewencji KWP Rzeszów podinsp. Alina Pieniążek, specjalista Wydziału Prewencji KWP Rzeszów asp. Elżbieta Siupik, przedstawiciel Starostwa Powiatu Sanockiego dyrektor PCPR w Sanoku Jan Paszkiewicz, Dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie SOS w Lesku Joanna Szurlej, przedstawiciele Urzędu Miasta w Sanoku, urzędów gmin, miejskiego, miejsko-gminnego oraz gminnych ośrodków pomocy społecznej, instytucji świadczących pomoc w tym zakresie oraz pomagających w rozwiązywaniu problemów związanych pośrednio z zagadnieniem przemocy w rodzinie, a także mieszkańcy powiatu. Nie zabrakło także Prokuratora Rejonowego Izabeli Jurkowskiej- Hanus oraz przedstawicieli Sądu Rejonowego w Sanoku.

Debata społeczna miała na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie problemu przemocy w rodzinie. Pozwoliła ona także na wymianę informacji między Policją, a mieszkańcami powiatu sanockiego o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania. W trakcie debaty przedstawiciele poszczególnych instytucji zadawali pytania oraz zgłaszali propozycje rozwiązań pewnych problemów.

Debata rozpoczęła się od prezentacji Ośrodka SOS w Lesku. Dyrektor przedstawiała zadania realizowane przez ośrodek, rodzaje świadczonej pomocy oraz wyposażenie placówki. Podkreślała jak ważne są działania prewencyjne na rzecz zapobiegania zjawisku przemocy w rodzinie. Kolejną osobą, która zabrała głos była asp. Elżbieta Siupik, która w sposób zwięzły omówiła rolę i zadania policjanta w przypadku działań w związku z problemem przemocy w rodzinie. Obecni na debacie zadawali pytania, na które odpowiadali specjaliści w danej dziedzinie. Przebieg debaty był protokołowany dlatego też dokładna analiza posłuży jako wskazówka przy rozwiązywaniu problemów przemocy w rodzinie.

Wszystkie uwagi czy propozycje zostaną wykorzystane przez policjantów w czasie codziennych służb, a wnioski przeanalizowane.

Wszystkim uczestnikom wczorajszej debaty serdecznie dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu.

05-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)