REKLAMA
REKLAMA

O przeciwdziałaniu i pomocy ofiarom przemocy w rodzinie, podczas II debaty społecznej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj w Sanockim Domu Kultury odbyła się II debata społeczna na temat zapobiegania i podejmowania działań pomocowych wobec zjawiska przemocy w rodzinie na terenie powiatu sanockiego. Organizatorem debaty byli sanoccy policjanci. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Debata odbyła się wczoraj o godz. 16.30 w SDK. Jej tematem było zapobieganie i podejmowanie działań pomocowych wobec zjawiska przemocy w rodzinie na terenie powiatu sanockiego.

Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Sanoku insp. Mirosław Pawełko. W debacie wzięli też udział: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku podinsp. Łukasz Dytkowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku kom. Grzegorz Matyniak , ekspert Wydziału Prewencji KWP Rzeszów podinsp. Alina Pieniążek, specjalista Wydziału Prewencji KWP Rzeszów asp. Elżbieta Siupik, przedstawiciel Starostwa Powiatu Sanockiego dyrektor PCPR w Sanoku Jan Paszkiewicz, Dyrektor Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie SOS w Lesku Joanna Szurlej, przedstawiciele Urzędu Miasta w Sanoku, urzędów gmin, miejskiego, miejsko-gminnego oraz gminnych ośrodków pomocy społecznej, instytucji świadczących pomoc w tym zakresie oraz pomagających w rozwiązywaniu problemów związanych pośrednio z zagadnieniem przemocy w rodzinie, a także mieszkańcy powiatu. Nie zabrakło także Prokuratora Rejonowego Izabeli Jurkowskiej- Hanus oraz przedstawicieli Sądu Rejonowego w Sanoku.

Debata społeczna miała na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie problemu przemocy w rodzinie. Pozwoliła ona także na wymianę informacji między Policją, a mieszkańcami powiatu sanockiego o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania. W trakcie debaty przedstawiciele poszczególnych instytucji zadawali pytania oraz zgłaszali propozycje rozwiązań pewnych problemów.

Debata rozpoczęła się od prezentacji Ośrodka SOS w Lesku. Dyrektor przedstawiała zadania realizowane przez ośrodek, rodzaje świadczonej pomocy oraz wyposażenie placówki. Podkreślała jak ważne są działania prewencyjne na rzecz zapobiegania zjawisku przemocy w rodzinie. Kolejną osobą, która zabrała głos była asp. Elżbieta Siupik, która w sposób zwięzły omówiła rolę i zadania policjanta w przypadku działań w związku z problemem przemocy w rodzinie. Obecni na debacie zadawali pytania, na które odpowiadali specjaliści w danej dziedzinie. Przebieg debaty był protokołowany dlatego też dokładna analiza posłuży jako wskazówka przy rozwiązywaniu problemów przemocy w rodzinie.

Wszystkie uwagi czy propozycje zostaną wykorzystane przez policjantów w czasie codziennych służb, a wnioski przeanalizowane.

Wszystkim uczestnikom wczorajszej debaty serdecznie dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu.

05-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)