REKLAMA
REKLAMA

Odpowie za kierowanie samochodem wbrew zakazowi

SANOK / PODKARPACIE. 55-letni sanoczanin odpowie za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu. Podczas kontroli mężczyzna próbował przekonać policjantów, że zapomniał prawa jazdy spiesząc się do pracy. Za ten czyn grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W piątek po południu, policjanci z posterunku w Komańczy patrolowali okolice remontowanego odcinka drogi w  tej miejscowości. W pewnym momencie zauważyli samochód marki Citroen, który częściowo osunął się z jezdni, blokując tym przejazd innym pojazdom. Funkcjonariusze skontrolowali kierującego. Okazało się, że 55-letni mieszkaniec Sanoka nie ma przy sobie dokumentów. Tłumaczył, że jadąc w pośpiechu do pracy zapomniał zabrać prawo jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierowca od roku posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zakaz ten obowiązuje do marca 2014 roku.

Jest to już kolejny ujawniony przypadek kierowania pojazdem mechanicznym przez kierowcę pomimo orzeczonego prawomocnego zakazu wydanego przez Sąd.

źródło: KWP

18-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)