REKLAMA
REKLAMA

Oszukali podając się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej

LESKO / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa, którego ofiarą padł wczoraj 90-letni mieszkaniec Leska. Starszy człowiek wpuścił do mieszkania dwóch mężczyzn podających się za wymieniających kuchenki gazowe pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Za wymianę starej kuchenki na drugą, równie zużytą, bez skrupułów zainkasowali 1000 zł.


Jak ustalili policjanci, zdarzenie miało miejsce około godz. 17. Do drzwi mieszkań bloku  przy ul. Piotra Kmity w Lesku stukali dwaj mężczyźni, twierdząc że są pracownikami spółdzielni mieszkaniowej wymieniającymi kuchenki gazowe. 90-letni mężczyzna uwierzył oszustom i pozwolił na wymianę, płacąc za nią swoimi oszczędnościami w kwocie 1000 zł. Mający problemy ze wzrokiem i poruszaniem się starszy człowiek dopiero po wyjściu oszustów zorientował się, że zamontowali mu starą, zniszczoną kuchenkę, w miejsce jego własnej, którą zabrali ze sobą.


Policjanci prowadzą czynności zmierzające do wykrycia sprawców. Ustalono, że poruszali się białym, dostawczym samochodem i zanim oszukali 90-latka próbowali w podobny sposób wejść do innych mieszkań.

Policja apeluje: nie wpuszczajmy do domu osób, co do których uczciwości mamy jakiekolwiek wątpliwości. Przestrzegajmy przed tym zagrożeniem naszych krewnych czy sąsiadów, zwłaszcza gdy są to osoby starsze i mieszkające samotnie. Pamiętajmy, gdy mamy podejrzenia, że ktoś próbuje nas oszukać, kontaktujmy się z miejscową Policją. Możemy dzwonić pod numer alarmowy 997.

źródło: KPP Lesko

21-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)