REKLAMA
REKLAMA

Patrol z funkcjonariuszami Straży Granicznej

USTRZYKI GÓRNE / PODKARPACIE. Dwudniowy pobyt w Placówce SG w Ustrzykach Górnych wraz z patrolem nocnym i dziennym na granicy państwa – to jedna z ofert wystawiona przez Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej na licytację zorganizowaną przez TVP Oddział w Rzeszowie podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

. Aukcja została wylicytowana za kwotę 800 zł przez mieszkankę podrzeszowskiej Nowej Wsi.

W pierwszy weekend zimowych ferii (16/17 lutego), w Placówce SG w Ustrzykach Górnych zjawili się dwaj zwycięzcy licytacj: Nico (18 lat) i jego kuzyn Łukasz (20 lat). Obu chłopcom pobyt w Placówce Straży Granicznej zafundowała mama Nico, która zwyciężyła w telewizyjnej licytacji w czasie trwania WOŚP – 13 stycznia br.

Na co dzień młodzi mężczyźni uczęszczają do maturalnych klas: Nico do rzeszowskiego liceum o profilu wojskowym, a Łukasz do liceum elektronicznego. Obaj lubią ekstremalne sporty, które wymagają ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka.

Dwudniowy pobyt w placówce Straży Granicznej połączony z zimowym nocnym i dziennym patrolem granicy w górach, ramię w ramię z funkcjonariuszami SG, był dla młodych mężczyzn wyzwaniem z którego wywiązali się doskonale.

Przez dwa dni Straż Graniczna zapewniła „weekendowym adeptom sztuki ochrony granicy” wiele ciekawych wrażeń – począwszy od patrolu nocnego bezpośrednio na granicy państwa, a skończywszy na  sprzęcie technicznym będący na wyposażeniu placówki, a także wyposażeniu indywidualnym funkcjonariuszy pełniących służbę w placówce górskiej SG.

BOSG

19-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)