REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Pijana matka opiekowała się 3 – letnim synem. Dziecko prosiło policjantów o pomoc

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci z Sanoka podejmowali interwencję na prośbę starszej kobiety, która martwiła się o swoją córkę i wnuka. Kobieta nie miała z nimi kontaktu od ponad tygodnia. Funkcjonariusze ustalili miejsce ich pobytu. Zatrzymali matkę z 3-letnim dzieckiem podczas podróży taksówką. Kobieta była pijana. Wystraszone dziecko prosiło, aby zawieźć je do babci.

W piątek przed godz. 21. 70-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła Policję, że martwi się o swoją córkę i wnuka. Kobieta około 1,5 tygodnia wcześniej wyszła z domu wraz z 3-letnim synem, pozostawiając w domu swojej matki 6-letnią córkę i do tej pory nie dała o sobie znać. Niepokój starszej kobiety był spowodowany skłonnościami córki do nadużywania alkoholu.

Z informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że 41-letnia kobieta wraz z dzieckiem może przebywać na terenie Sanoka w mieszkaniu znajomego przy ul. Robotniczej. Policjanci po przybyciu na miejsce nikogo tam nie zastali. Jednak kierując się doświadczeniem zawodowym ustalili, że szukana kobieta prawdopodobnie jedzie wraz z dzieckiem taksówką z zamiarem podróży do Ustrzyk Dolnych. Ta informacja potwierdziła się. Na ulicy Kościuszki Policjanci zatrzymali taksówkę, wewnątrz której znajdowała się 41-latka oraz jej mały syn. Jechał z nimi również znajomy kobiety. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że nieodpowiedzialna matka ma w organizmie niemal 3 promile alkoholu, natomiast jej znajomy ponad 2 promile. W trakcie interwencji chłopiec mówił, że jest zmęczony i głodny prosząc policjantów aby odwieźli go do babci.

Niecałą godzinę od zawiadomienia policjanci przekazali kobietę wraz z dzieckiem pod opiekę zgłaszającej. Jednak pijana córka po chwili wszczęła awanturę odgrażając się matce za powiadomienie Policji. Funkcjonariusze podjęli decyzję o odizolowaniu nietrzeźwej awanturnicy i umieścili ją w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.

Materiały w tej sprawie zostały przesłane do sądu rodzinnego.

źródło: KPP Sanok

05-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)