REKLAMA
REKLAMA

PIOTR DUDA: W Autosanie jest jeden cel – zlikwidować, a pracownikom nie zapłacić (FILM, ZDJĘCIA)

PIOTR DUDA: W Autosanie jest jeden cel – zlikwidować, a pracownikom nie zapłacić (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK. Wiele gorzkich i ostrych słów padło dzisiaj na spotkaniu pracowników Autosanu z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ Solidarność pod adresem Sobiesława Zasady, byłego właściciela fabryki, zarządu Autosanu, premiera i ministrów, jak również władz miasta Sanoka.

Piotr Duda przyjechał do Sanoka w towarzystwie Tadeusza Majchrowicza, przewodniczącego Zarządu Regionu „Podkarpacie” i Bogdana Szozdy, przewodniczącego Sekcji Krajowej Przemysłu Motoryzacyjnego „Solidarności”.

Niestety na blisko 500 pracowników Autosanu i liczącej 140 członków komisji zakładowej związku w spotkaniu wzięło udział mniej niż 100 osób.

Piotr Duda zaapelował do pracowników Autosanu o większą determinację w egzekwowaniu swoich roszczeń. Przestrzegł, że mogą nie otrzymać zaległych wynagrodzeń.

Majątek będzie rozkradany, a wy nie otrzymacie swoich pieniędzy. Wy się kompletnie nie liczycie. Jesteście dla tych ludzi przedmiotem, a nie podmiotem – stwierdził.

Dlatego też w spotkaniu uczestniczył Michał Szymański, prawnik Zarządu Regionu „Podkarpacie”, który pomaga przejść pracownikom Autosanu trudną drogę upadłościową.

Jednak nie tylko o zaległe wynagrodzenia dopominali się uczestnicy spotkania. Gorącą atmosferę wywołał Marian Daszyk, były poseł, który zaapelował o podjęcie bezkompromisowych działań w stosunku do majątku Autosanu i jego załogi.

02-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)