REKLAMA
REKLAMA

PiS składa w Parlamencie Europejskim wniosek o debatę z rezolucją na temat Ukrainy podczas grudniowej sesji plenarnej w Strasburgu

PODKARPACIE. Europosłowie PiS złożyli wniosek o włączenie do porządku obrad PE debaty z rezolucją w sprawie wydarzeń na Ukrainie.

W niedzielę delegacja PiS z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim udała się do Kijowa, aby wyrazić solidarność z narodem ukraińskim i wspierać jego europejskie aspiracje.

To największa manifestacja od czasu pomarańczowej rewolucji. Setki tysięcy Ukraińców demonstrują wolę przystąpienia do Unii Europejskiej – mówi Tomasz Poręba, który uczestniczył w wiecu na kijowskim Majdanie.

Ludzie na Ukrainie wiązali ogromne nadzieje z wileńskim szczytem, wierząc, iż dojdzie do podpisania Umowy Stowarzyszeniowej z UE. Teraz czują się oszukani przez Wiktora Janukowycza, czemu głośno dają wyraz. Unia nie może pozostać głucha na to wezwanie – dodaje europoseł PiS.

Posłowie PiS w PE skierowali wniosek o debatę z rezolucją w PE ws. Ukrainy, która miałaby się odbyć podczas przyszłotygodniowej sesji plenarnej w Strasburgu. Decyzję o włączeniu tego punktu do porządku obrad podejmie w czwartek Konferencja Przewodniczących PE.

 

materiał nadesłany

02-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)