REKLAMA
REKLAMA

PiS składa w Parlamencie Europejskim wniosek o debatę z rezolucją na temat Ukrainy podczas grudniowej sesji plenarnej w Strasburgu

PODKARPACIE. Europosłowie PiS złożyli wniosek o włączenie do porządku obrad PE debaty z rezolucją w sprawie wydarzeń na Ukrainie.

W niedzielę delegacja PiS z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim udała się do Kijowa, aby wyrazić solidarność z narodem ukraińskim i wspierać jego europejskie aspiracje.

To największa manifestacja od czasu pomarańczowej rewolucji. Setki tysięcy Ukraińców demonstrują wolę przystąpienia do Unii Europejskiej – mówi Tomasz Poręba, który uczestniczył w wiecu na kijowskim Majdanie.

Ludzie na Ukrainie wiązali ogromne nadzieje z wileńskim szczytem, wierząc, iż dojdzie do podpisania Umowy Stowarzyszeniowej z UE. Teraz czują się oszukani przez Wiktora Janukowycza, czemu głośno dają wyraz. Unia nie może pozostać głucha na to wezwanie – dodaje europoseł PiS.

Posłowie PiS w PE skierowali wniosek o debatę z rezolucją w PE ws. Ukrainy, która miałaby się odbyć podczas przyszłotygodniowej sesji plenarnej w Strasburgu. Decyzję o włączeniu tego punktu do porządku obrad podejmie w czwartek Konferencja Przewodniczących PE.

 

materiał nadesłany

02-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)