REKLAMA
REKLAMA

Podejrzany o molestowanie chłopca przebywa w areszcie. Inne dzieci będą w tym tygodniu przesłuchane w brzozowskim sądzie

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowska Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo w sprawie przestępstw seksualnych, których miał dopuścić się mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył chłopiec, który prawdopodobnie padł ofiarą dorosłego.

Dorota Mękarska

Na razie brzozowska prokuratura nie ujawnia w tej sprawie informacji, z uwagi na dobro ewentualnych pokrzywdzonych. Wiadomo tylko tyle, że 40-letni mężczyzna przebywa w areszcie tymczasowym. Podejrzany złożył zażalenie na tymczasowe aresztowanie, ale Sąd Okręgowy w Krośnie utrzymał je w mocy.

W trakcie postępowanie do tej pory przesłuchano tylko jednego pokrzywdzonego, mieszkańca tej samej miejscowości, co podejrzany, ale prawdopodobnie liczba dzieci, które mogły paść ofiarą dorosłego jest wyższa. Są to dzieci poniżej 15 roku życia. Dzieci będą w tym tygodniu przesłuchiwane w sądzie w Brzozowie.

Przypuszczalnie mieszkaniec powiatu brzozowskiego mógł dopuścić się w stosunku do małoletnich tzw. innych czynności seksualnych, co zagrożone jest karą więzienia od 6 miesięcy do 8 lat. Jak na razie jest podejrzany o jeden czyn przestępczy.

40-latek jest samotnym mężczyzną. Zajmuje się działalnością rolniczą. Hoduje bydło na terenie powiatu sanockiego, jak i powiatu brzozowskiego. W związku z jego tymczasowym aresztowaniem Prokuratura Rejonowa w Brzozowie wystąpiła do Urzędu Gminy w Sanoku, jak i do burmistrza miasta i gminy Brzozów o zabezpieczenie stad bydła.

 

 

foto: sxc.hu

16-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)