REKLAMA
REKLAMA

Podkarpacie: Poszukiwani Latarnicy Polski Cyfrowej

PODKARPACIE. Wszyscy mieszkańcy Podkarpacia powyżej pięćdziesiątego roku życia mają szansę bezpłatnie „zaprzyjaźnić” się z Internetem. Będzie to możliwe dzięki programowi Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – „Polska cyfrowa równych szans”, który realizowany będzie jesienią również w południowo-wschodniej Polsce.

Akcja ma na celu podniesienie umiejętności korzystania z Internetu i narzędzi cyfrowych osób z pokolenia 50+.  Jak donoszą badania spośród 13 mln Polek i Polaków w tym wieku aż 9,5 mln nie potrafi korzystać z usług i treści Internetu – to największy deficyt cywilizacyjny polskiego społeczeństwa. Niestety w tym niechlubnym raporcie mieszkańcy Podkarpacia są w czołówce.

Sytuację tą trzeba zmienić, podejmując intensywne kroki dla włączenia pokolenia 50+ w cyfrowy świat. Z tą myślą Elżbieta Łukacijewska – poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” zapraszają na spotkanie które odbędzie się 4 października w godz. 15:00 – 17:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku przy ul. Mickiewicza 21. Będą na nim obecni na czele z  Elżbietą Łukacijewską, przedstawiciele samorządów oraz organizacji pozarządowych, a także ogólnopolscy koordynatorzy programu Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS).

Podczas spotkania zaprezentowane będą szczegóły projektu oraz oferta współpracy PCRS z partnerami z południowej części regionu. Będzie także okazja do przedyskutowania wszelkich uwarunkowań współpracy  na polu integracji cyfrowej pokolenia 50+.

Osoby chętne do współpracy w ramach akcji przejdą na przełomie października i listopada br. dodatkowe bezpłatne przeszkolenie (ze środków programu). Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy zgłosić osobiście w sanockim Biurze Elżbiety Łukacijewskiej do 30 września, mailem ewa@lukacijewska.pl lub telefonicznie pod numerem (13) 464 68 50.

Szczegółowe informacje na temat spotkania „Do Internetu jeden krok” znaleźć
można na stronie internetowej www.lukacijewska.pl

17-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)