REKLAMA
REKLAMA

Podkarpacie: Poszukiwani Latarnicy Polski Cyfrowej

PODKARPACIE. Wszyscy mieszkańcy Podkarpacia powyżej pięćdziesiątego roku życia mają szansę bezpłatnie „zaprzyjaźnić” się z Internetem. Będzie to możliwe dzięki programowi Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – „Polska cyfrowa równych szans”, który realizowany będzie jesienią również w południowo-wschodniej Polsce.

Akcja ma na celu podniesienie umiejętności korzystania z Internetu i narzędzi cyfrowych osób z pokolenia 50+.  Jak donoszą badania spośród 13 mln Polek i Polaków w tym wieku aż 9,5 mln nie potrafi korzystać z usług i treści Internetu – to największy deficyt cywilizacyjny polskiego społeczeństwa. Niestety w tym niechlubnym raporcie mieszkańcy Podkarpacia są w czołówce.

Sytuację tą trzeba zmienić, podejmując intensywne kroki dla włączenia pokolenia 50+ w cyfrowy świat. Z tą myślą Elżbieta Łukacijewska – poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” zapraszają na spotkanie które odbędzie się 4 października w godz. 15:00 – 17:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku przy ul. Mickiewicza 21. Będą na nim obecni na czele z  Elżbietą Łukacijewską, przedstawiciele samorządów oraz organizacji pozarządowych, a także ogólnopolscy koordynatorzy programu Polska Cyfrowa Równych Szans (PCRS).

Podczas spotkania zaprezentowane będą szczegóły projektu oraz oferta współpracy PCRS z partnerami z południowej części regionu. Będzie także okazja do przedyskutowania wszelkich uwarunkowań współpracy  na polu integracji cyfrowej pokolenia 50+.

Osoby chętne do współpracy w ramach akcji przejdą na przełomie października i listopada br. dodatkowe bezpłatne przeszkolenie (ze środków programu). Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy zgłosić osobiście w sanockim Biurze Elżbiety Łukacijewskiej do 30 września, mailem ewa@lukacijewska.pl lub telefonicznie pod numerem (13) 464 68 50.

Szczegółowe informacje na temat spotkania „Do Internetu jeden krok” znaleźć
można na stronie internetowej www.lukacijewska.pl

17-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)