REKLAMA
REKLAMA

Podróż do krainy wierszy Tuwima (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W dniu 28 listopada 2013r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu odbyła się uroczysta Gala z okazji podsumowania całorocznego projektu – „Podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima”, który był realizowany przez uczniów klas młodszych w Szkole Podstawowej w Zagórzu w ramach obchodów Roku Tuwima.

Realizację projektu rozpoczęto w styczniu bieżącego roku  cotygodniowymi spotkaniami z wierszami tego znanego i lubianego przez dzieci poety.
Zwieńczeniem pierwszego etapu projektu był zorganizowany w czerwcu „Tydzień głośnego czytania dzieciom”, podczas którego codziennie małym uczniom wiersze Tuwima czytali wyjątkowi goście.

Bez wahania zaproszenie organizatorów przyjęli wtedy:  – p. Ernest Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz,  – p. Teresa Kułakowska, emerytowany dyrektor  Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zagórzu i długoletnia nauczycielka języka polskiego, – Ks. Józef Kasiak , proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Zagórzu, p. Jarosław Bugajski, dzielnicowy, przedstawiciel Policji oraz p. Grażyna Sawka, dyrektor Szkoły Podstawowej, którzy z dużym zaangażowaniem i niezwykle profesjonalnie prezentowali wybrane utwory.

Kolejnym etapem „Podróży do krainy wierszy Juliana Tuwima” był Gminny Konkurs Recytatorsko – Plastyczny, którego finały odbył się 14 i 15 listopada 2013r. Konkurs był adresowany do uczniów klas 0-3 szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Zagórz.
W części recytatorskiej do finałowych zmagań przystąpiło 13 laureatów eliminacji szkolnych zaś do finału części plastycznej zostało zgłoszonych 35 prac młodych artystów.

Komisje konkursowe jednomyślnie podkreśliły wysoki poziom zarówno recytacji jak i prac plastycznych, wyraziły dla wszystkich uczestników konkursów gorące słowa uznania oraz wyłoniły zwycięzców.

Podczas gali, w obecności zaproszonych gości wszyscy laureaci otrzymali nagrody, które ufundowali i wręczyli im: p. Ernest Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, p. Aniceta Brągiel, dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagórzu oraz p. Grażyna Sawka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagórzu.

Uroczystość uświetniło przedstawienie pt. „Tuwimowo” w wykonaniu małych artystów ze Szkoły Podstawowej w Zagórzu. W rolę bohaterów wierszy Tuwima wcielili się: Asia Balik, Monika Balik, Oliwia Bodnar, Gabrysia Gromek, Laura Iwan, Julia Jania, Dominika Kawałek, Kacper Komarski, Ania Myćka, Patryk Latusek, Konrad Milasz, Sebastian Osenkowski, Tomasz Pietrasz, Filip Popek, Karol Prenkiewicz, Karina Pytlowany, Michał Setnik, Mikołaj Stach, Martyna Walko. Spektakl spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności i na prośbę dyrektorów okolicznych szkół został jeszcze dwukrotnie wystawiony dla ich uczniów ( 3 i 17.XII).

Gali towarzyszył wernisaż prac konkursowych, zorganizowany w sali wystaw MGOKiS w Zagórzu.
Uroczystość prowadziły pomysłodawczynie i realizatorki całorocznego projektu –panie: Mariola Hydzik, Katarzyna Żytka i Edyta Putyra.

materiał nadesłany

19-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)