REKLAMA
REKLAMA

Pracownicy Autosanu przeżyją godnie święta. Jest szansa, że w 2014 roku fabryka zyska prawie 40 milionowe wsparcie (FILM)

Pracownicy Autosanu przeżyją godnie święta. Jest szansa, że w 2014 roku fabryka zyska prawie 40 milionowe wsparcie (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiejsza sanocka konferencja prasowa Tadeusza Pióro, członka Zarządu Województwa Podkarpackiego ściągnęła dziennikarzy nawet z Rzeszowa. Spowodował to kaliber poruszanych tematów, począwszy od możliwości otrzymania przez Autosan 37 mln zł dofinansowania na projekt autobusu nisko emisyjnego, aż po dofinansowanie Muzeum Historycznego w Sanoku.

Dorota Mękarska

Urząd Marszałkowski jest zainteresowany funkcjonowaniem spółki Autosan– stwierdził Tadeusz Pióro, przypominając, że pracownikom Autosanu z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wypłacono już ponad 4 mln zł z tytułu zaległych wynagrodzeń. Kolejna transza opiewająca na 5,5 mln zł za odprawy o i odszkodowania zostanie przekazana do 20 grudnia b.r.. W sumie wypłaty dotyczą 455 członków załogi.

Syndyk złożył deklarację, że do świąt wszyscy pracownicy otrzymają należności – poinformował wicemarszałek Pióro.

To nie koniec dobrych informacji. Syndyk od stycznia będzie zatrudniał na czas nieokreślony pracowników, z którymi w listopadzie zawarł umowy na czas określony.

Autosan będzie żył – przewiduje Tadeusz Pióro, choć pierwszy kwartał przyszłego roku może być bardzo ciężki.

Przed Autosanem rodzi się też szansa pozyskania w przyszłym roku 37 mln zł. z Urzędu Marszałkowskiego
Fabryka znalazł się na liście przedsięwzięć priorytetowych o kluczowym znaczeniu dla rozwoju województwa podkarpackiego w perspektywie lat 2014 – 2020. Chodzi o projekt dotyczący autobusu nisko emisyjnego, realizowany we współpracy z Politechniką Rzeszowską.

Bardzo będziemy o to zabiegać – w imieniu całego Zarządu Województw Podkarpackiego zadeklarował Tadeusz Pióro.
Jest szansa, że Autosan i pracownicy obronią się, ale pod warunkiem, że zakład będzie produkował 180 autobusów rocznie.

Wicemarszałek jest zdania, że Autosan, mimo upadłości likwidacyjnej, jest w stanie podźwignąć tak poważny projekt, do którego dofinansowanie unijne szacowane jest na 31 mln zł.

Liczymy, że do tego czasu sytuacja w Autosanie zmieni się na lepsze – podkreśla członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Ostrożnie Tadeusz Pióro wypowiadał się natomiast na temat ewentualnej sprzedaży sanockiej fabryki.

Syndyk przekazał mi informacje, że kilku kontrahentów jest zainteresowanych przejęciem fabryki w całości, ale o tym proszę rozmawiać z syndykiem.

Marszałek Tadeusz Pióro

Marszałek Tadeusz Pióro

18-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)