REKLAMA
REKLAMA

Policja apeluje o zabezpieczenie rowerów

SANOK / PODKARPACIE. Policja apeluje do właścicieli o prawidłowe zabezpieczanie rowerów. Zima coraz bliżej, coraz rzadziej zatem będziemy się poruszać po drodze jednośladami. Nie pozostawiajmy ich bez zabezpieczenia. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja.

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jezdnia jest śliska, a wkrótce pokryje ją warstwa śniegu. Późna jesień i zima to okres, kiedy rowerzyści coraz rzadziej korzystają z tego środka transportu. W pewnym momencie całkowicie z niego rezygnując aż do kolejnego sezonu.

Policja zauważa, że  rowery często nie są zabezpieczone w sposób należyty. Zdarzają się przypadki pozostawienia jednośladów na klatce schodowej bloku, bądź na zewnątrz, przy budynku bez żadnych zabezpieczeń. To znakomita okazja dla złodzieja aby wzbogacić się o kilkaset złotych.

Policja po raz kolejny apeluje do właścicieli rowerów aby je prawidłowo zabezpieczali, choćby poprzez zapięcie specjalną linką. Ponadto w związku ze zbliżającym się okresem zimowym warto zabezpieczyć rowery pozostawiając je w miejscach niedostępnych dla osób postronnych, na strychu, w piwnicy czy w garażu. Takie zachowanie uchroni przed staniem się ofiarą przestępstwa.

O każdym przypadku, w którym łamane jest prawo należy niezwłocznie poinformować Komendę Powiatową Policji w Sanoku, ul. Witkiewicza 3, tel. 13 46 57 310 lub tel. alarmowy 997.

KPP Sanok
foto: sxc.hu

29-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)