REKLAMA
REKLAMA

Policjanci apelują o rozsądek i bezpieczeństwo

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj na drogach powiatu sanockiego doszło do dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów. Kierujący jednośladami z obrażeniami ciała trafili do szpitala.  Policjanci apelują o ostrożność i kierowanie się zasadami zdrowego rozsądku, a do rodziców dzieci i młodzieży korzystających z rowerów  o wzmożenie nadzoru i reagowanie na przypadki brawurowej jazdy ich pociech.

Jazda na rowerze to ogromna przyjemność, ale tylko wówczas, gdy robimy to z rozwagą i ostrożnością. Wczoraj na terenie powiatu sanockiego doszło do dwóch wypadków z udziałem rowerzystów, którzy z obrażeniami trafili do szpitala.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 10.30 w okolicach miejscowości Komańcza. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, iż 61-letni mieszkaniec Katowic w trakcie jazdy rowerem na drodze leśnej trafił na przeszkodę, w wyniku czego upadł. Mężczyzna doznał urazu głowy oraz kończyn. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godziny 21. w Zagórzu. Kierujący rowerem 14-letni mieszkaniec powiatu sanockiego w wyniku nagłej awarii przedniego zawieszenia upadł na jezdnię. 14-latek z obrażeniami ciała karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Chłopak doznał poważnego urazu głowy.

Niestety nie wszyscy kierujący jednośladami zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw. Tylko wczoraj na terenie powiatu sanockiego policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących tymi pojazdami.

Policja zwraca się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy na jednośladach. Pamiętajmy, że osoby poruszające się tego rodzaju środkami transportu są szczególnie narażone na skutki wypadków drogowych. Apelujemy także do rodziców i opiekunów o baczniejsze zwracanie uwagi co dzieje się z ich pociechami. Czy jeżdżą one na rowerze w sposób bezpieczny i nie przekraczają swoich możliwości oraz umiejętności. Sprawdzajmy także stan techniczny rowerów, nie zapominając jednocześnie o ich podstawowym wyposażeniu.

źródło: KPP Sanok

29-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)