REKLAMA
VIVO sc

Policjanci odzyskali osiem skradzionych akumulatorów

PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oferowali do sprzedaży akumulatory pochodzące z przestępstwa. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu brzozowskiego i krośnieńskiego. Funkcjonariusze odzyskali łącznie osiem akumulatorów. Wkrótce powrócą one do rąk właścicieli.

W sobotę, około godz. 7.30 dyżurny brzozowskiej komendy został poinformowany o tym, że minionej nocy z terenu firmy budowlanej w Haczowie nieznany sprawca skradł dziesięć akumulatorów z samochodów ciężarowych. Po odebraniu zgłoszenia, dyżurny skierował we wskazany rejon patrol. Policjanci wykonali oględziny miejsca oraz zabezpieczyli ślady. Pokrzywdzony wycenił poniesione stary na łączną wartość 6000 złotych. Po wykonaniu czynności na miejscu przestępstwa, policjanci przystąpili do ustalenia sprawców tego czynu.

Już dwa dni po zgłoszeniu nastąpił przełom w sprawie. Policjanci uzyskali informację o tym, że jakiś mężczyzna z powiatu krośnieńskiego oferuje do sprzedaży akumulatory w „atrakcyjnej cenie”. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy ta działalność nie ma aby związku z kradzieżą, do której doszło w Haczowie. Jak się okazało przypuszczenia policjantów były słuszne.

Funkcjonariusze ustalili dwóch mężczyzn, 33-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego i 42-letniego mieszkańca Trześniowa, którzy zamieszani byli w ten przestępczy proceder. W chwili zatrzymania policjanci ujawnili w pojeździe, którym poruszali się mężczyźni, cztery akumulatory do samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze odnaleźli również miejsce, gdzie sprawcy przetrzymywali kolejne cztery akumulatory podobnego typu. Policjanci zabezpieczyli odzyskane akumulatory. Jak ustalili funkcjonariusze sześć akumulatorów pochodziło z przestępstwa dokonanego w Haczowie. Policjanci ustalają właścicieli pozostałych dwóch sztuk.

Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty paserstwa. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, w jaki sposób akumulatory znalazły się w posiadaniu 33 i 42-latka. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za przestępstwo paserstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie.

źródło: KPP Brzozów

22-04-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.