REKLAMA
REKLAMA

Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ustalili sprawców kradzieży elektronarzędzi z remontowanego budynku w Uluczu. Łupem złodziei padło mienie o łącznej wartości 3,5 tys. zł. Sprawcami okazali się trzej mężczyźni w wieku od 13 do 30 lat. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony poniedziałek, około godz. 7.30 dyżurny brzozowskiej komendy został telefonicznie poinformowany o kradzieży elektronarzędzi z remontowanego budynku w Uluczu. Na miejsce niezwłocznie skierował policjantów. Według uzyskanych informacji i wykonanych czynności funkcjonariusze ustalili, że osoby odpowiedzialne za dokonanie tego czynu dostały się do wnętrza budynku przez okno. Następnie po penetracji wszystkich pomieszczeń złodzieje zabrali kilka elektronarzędzi. W zainteresowaniu sprawców znalazła się pilarka spalinowa, szlifierka, wiertarka i nożyce elektryczne. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną wartość 3,5 tys. zł.


Od momentu uzyskania informacji o przestępstwie brzozowscy policjanci rozpoczęli poszukiwania, wykonali szereg czynności. Funkcjonariusze nie bagatelizowali żadnej, nawet najdrobniejszej informacji dotyczącej tego zdarzenia. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Poznaliśmy je jeszcze tego samego dnia. Szybkie i sprawne działania policjantów doprowadziły do ustalenia sprawców tej kradzieży i pozwoliły na odzyskanie w całości skradzionego mienia. Wszystkie przedmioty funkcjonariusze zwrócą prawowitemu właścicielowi.

Sprawcami okazali się trzej mieszkańcy Ulucza w wieku 13, 17 i 30 lat. Starsi mężczyźni usłyszeli już zarzut  kradzieży. Przyznali się do zarzucanego im czynu. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast materiały w sprawie 13-latka wkrótce zostaną przesłane do sądu rodzinnego.

 

źródło: KPP Brzozów

26-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)