REKLAMA
REKLAMA

Policjant pomógł uratować życie. Przez telefon tłumaczył jak udzielać pierwszej pomocy

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych pomógł uratować życie 27-letniego mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne. Przez telefon instruował jego krewną, jak udzielać mu pomocy przedmedycznej.

 

Aspirant Mariusz Bujnowski pełnił wczoraj dyżur w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Przed południem odebrał telefon od przerażonej kobiety, która chciała wezwać pogotowie ratunkowe do nieprzytomnego i nie oddychającego mężczyzny. Policjant od razu powiadomił pogotowie ratunkowe i przez telefon tłumaczył kobiecie, co należy robić i jak udzielać pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Jasno i wyraźnie nakazał, aby mężczyznę ułożono w pozycji bocznej i udrożniono drogi oddechowe, co pozwoliło na odzyskanie oddechu.

Instrukcje dyżurnego okazały się skuteczne. Domownicy udzielając pomocy mężczyźnie przywrócili mu oddech przed przybyciem ratowników. 27-latek został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Asp. Mariusz Bujnowski jest policjantem z długoletnim stażem służby,  jednak dopiero od kilku dni zajmuje stanowisko oficera dyżurnego. Jego doświadczenie i opanowanie pozwoliły na podjecie konkretnych kroków, które uratowały życie człowieka.

Aspirant Mariusz Bujanowski

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

11-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)