REKLAMA
Praca Auto Serwis
REKLAMA

Policjant pomógł uratować życie. Przez telefon tłumaczył jak udzielać pierwszej pomocy

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych pomógł uratować życie 27-letniego mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne. Przez telefon instruował jego krewną, jak udzielać mu pomocy przedmedycznej.

 

Aspirant Mariusz Bujnowski pełnił wczoraj dyżur w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. Przed południem odebrał telefon od przerażonej kobiety, która chciała wezwać pogotowie ratunkowe do nieprzytomnego i nie oddychającego mężczyzny. Policjant od razu powiadomił pogotowie ratunkowe i przez telefon tłumaczył kobiecie, co należy robić i jak udzielać pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Jasno i wyraźnie nakazał, aby mężczyznę ułożono w pozycji bocznej i udrożniono drogi oddechowe, co pozwoliło na odzyskanie oddechu.

Instrukcje dyżurnego okazały się skuteczne. Domownicy udzielając pomocy mężczyźnie przywrócili mu oddech przed przybyciem ratowników. 27-latek został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Asp. Mariusz Bujnowski jest policjantem z długoletnim stażem służby,  jednak dopiero od kilku dni zajmuje stanowisko oficera dyżurnego. Jego doświadczenie i opanowanie pozwoliły na podjecie konkretnych kroków, które uratowały życie człowieka.

Aspirant Mariusz Bujanowski

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

11-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)