REKLAMA
REKLAMA

Ponad 1,5 tys. zł od ZK w Łupkowie zasiliło konto Bieszczadzkiego 21. Finału WOŚP

ŁUPKÓW / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SW i skazani z ZK w Łupkowie wspomogli Sztab Bieszczadzkiego 21 Finału WOŚP, przekazując środki pieniężne oraz wyroby rękodzielnicze, których ogólna wartość przekroczyła 1,5 tys. złotych.

Zakład Karny w Łupkowie po raz kolejny włączył się do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Tegoroczną zbiórkę pieniędzy, przeznaczoną na 21. Finał p.n. „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń do wsparcia terapii noworodka i niemowlaka, a także, co jest nową jakością, na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych, przeprowadziliśmy ponownie we współpracy z lokalnym, Bieszczadzkim Sztabem 21 Finału WOŚP z siedzibą w Sanoku.

Już w czwartek, 10 stycznia, dyrektor ZK w Łupkowie, ppłk Marek Grabek udał się do sztabu WOŚP w Sanoku, gdzie przekazał na niedzielną, finałową licytację kilkanaście wyrobów rękodzielniczych, wykonanych przez osadzonych w ramach zajęć terapeutycznych. W oczy szczególnie rzucał się misterny, tekturowy model angielskiego krążownika liniowego z okresu II wojny światowej HMS. Hood – jego wykonanie zajęło autorowi dzieła ponad 2 miesiące żmudnej, codziennej, wielogodzinnej pracy. Wartość wszystkich podarowanych przez ZK w Łupkowie wyrobów rękodzielniczych można z powodzeniem określić na ok. 700 złotych.

W tym roku jednostka nie tylko ofiarowała do licytacji wyroby rękodzielnicze. Funkcjonariusze Służby Więziennej zbierali też pieniądze w Zakładzie Karnym w Łupkowie, a także w podległym Oddziale Zewnętrznym w Moszczańcu. W ramach zbiórki, która jeszcze się nie zakończyła (z uwagi na wielozmianowość toku pełnienia służby) uzyskano w ramach indywidualnych datków do puszek kwotę ok. 500 zł, Skazani również nie szczędzili grosza – więźniowie w ramach indywidualnych wpłat ze środków finansowych, które posiadali do własnej dyspozycji, wpłacili przelewami na konto WOŚP w sumie ok. 300 zł. Łącznie więc Sztab Bieszczadzkiego 21. Finału WOŚP w Sanoku uzyskał dotychczas od Zakładu Karnego w Łupkowie darowiznę na łączną kwotę ok. 1500 zł .

Całość darowizny, przywiezionej w ubiegły czwartek z Zakładu Karnego w Łupkowie, odebrała od dyrektora Grabka szefowa Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP – Maria Pospolitak, która wyraziła wielkie uznanie dla „orkiestrowej” inicjatywy tutejszej jednostki. Pani Maria szczególnie podkreślała, że od wielu lat jesteśmy sprawdzonym i cenionym partnerem każdego bieszczadzkiego finału Orkiestry, na którego pomoc można zawsze liczyć. Na koniec szefowa dodała, że tegoroczny wkład Zakładu Karnego w Łupkowie w dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy świadczy dobitnie o gorących sercach wolontariuszy bijących zarówno u funkcjonariuszy Służby Więziennej jak i u resocjalizowanych przez nich skazanych, których jak widać z powodzeniem motywujemy i włączamy do aktywnego udziału w różnych akcjach charytatywnych, co świadczy o tym, że odnosimy wymierne sukcesy w procesie przywracania ich społeczeństwu.

Tekst i zdjęcia: mjr Henryk Antoniewicz, oficer prasowy ZK w Łupkowie


16-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)