REKLAMA
REKLAMA

Poprawa dostępności turystycznej regionu Sanoka i Humennego (FILM)

Poprawa dostępności turystycznej regionu Sanoka i Humennego (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok wraz ze swoim słowackim partnerem miastem Humenne realizuje projekt „Przez Karpaty. Poprawa dostępności turystycznej regionu Sanoka i Humennego”. Dofinansowanie na ten cel pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka

2007-2013 i z budżetu państwa.

Projekt ten jest orientowany głównie na turystykę i wspieranie jej rozwoju na pograniczu polsko-słowackim. Dzięki niemu Sanok i Humenne otrzymają 13,5 tys. nowych folderów tematycznych, ukazujących atrakcje turystyczne, zabytki i szlaki tematyczne oraz nowych planów Sanoka. Publikacje te ukażą się w 3 językach: polskim, słowackim oraz angielskim.

Przeprowadzone będą badania ruchu turystycznego w Sanoku, Humennem i wybranych miejscowościach regionu. Dzięki temu uzyskamy aktualne informacje o jego strukturze, uwzględniające kierunki, z których przyjeżdżają turyści, ich aktywność i oczekiwania. Badanie pozwoli monitorować ruch turystyczny i lepiej reagować na potrzeby jego uczestników w przyszłości.

Dzięki projektowi odnowiona zostanie infrastruktura na 120 km szlaku dobrego wojaka Szwejka – na trasie Sanok-Humenne. Będzie to polegało na wymianie, naprawie i ewentualnie uzupełnieniu brakującego oznakowania szlaku rowerowego (tabliczek, strzałek, słupków itd.). Dodatkowo wybrane obiekty zostaną oznakowane 20 tablicami informacyjnymi, nawiązującymi do przygód Szwejka, co poprawi informację turystyczną.

Niezwykle ważnym elementem będzie stworzenie mobilnego systemu informacji przestrzennej dla turystów. Planowany system będzie funkcjonował po obydwu stronach granicy i będzie zawierał aplikację na telefony komórkowe oraz jej odpowiednik internetowy. Dostarczy on pełnej informacji o regionie przygranicznym powiatu sanockiego i humeńskiego, tj. usługach, miejscach godnych zwiedzenia, szlakach turystycznych i kulturowych, komunikacji, itp.

Zakończenie projektu planowane jest na początek przyszłego roku. Wartość projektu to ok. 58 tys. EUR, w tym wkład Miasta to tylko ok. 3 tys. EUR, z budżetu państwa pochodzi prawie 6 tys. EUR, zaś dofinansowanie z funduszy unijnych wynosi ok. 49 tys. EUR.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

27-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)