REKLAMA
REKLAMA

Poszukiwania turystów w Bieszczadach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Mieszkańcy Jarosławia w wieku 33 lata i 29 lat wybrali się na wycieczkę w góry (27 bm.), planowali po kilku godzinach zejść i w tym samym dniu wrócić do Jarosławia. Zamiast jednak wracać szlakiem turystycznym wybrali drogę przez las.

Około godz. 16 powiadomili Bieszczadzką Grupę GOPR, że tracą siły i proszą o pomoc. Ratownicy GOPR razem z funkcjonariuszami z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej rozpoczęli akcję ratowniczą.

Wczoraj w Bieszczadach panowały niskie temperatury od minus 9 do minus 15 stopni Celsjusza, grubość pokrywy śnieżnej wynosiła od 10 do 15 cm.

O godz. 20.30 patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Stuposianach odnalazł mężczyzn w okolicy ok. 1 km przed miejscowością Tarnawa.  Turyści byli bardzo zmęczeni i przemarznięci ale nie wymagali opieki lekarskiej. Na Placówce SG otrzymali ciepłe napoje i tu poczekali na przyjazd brata jednego z nich, który zabrał ich do domu.

BOSG

28-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)