REKLAMA
REKLAMA

Powiat Sanocki doceniony za aktywność inwestycyjną

SANOK / PODKARPACIE. Samorząd powiatowy został uhonorowany certyfikatem Lider Aktywności Inwestycyjnej. Jest jednym z dwóch powiatów w Polsce, które otrzymały wyróżnienie. Tytuł nadawany jest przez ogólnopolski dwutygodnik budowlany „Profile”.

Czasopismo „Profile” jest bardzo popularne w branży budowlanej. Na rynku ukazuje się od 58 lat i dociera nie tylko do osób związanych z budownictwem, ale też do szefów przedsiębiorstw, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych itd.

Powiat sanocki został doceniony za jakość i ilość inwestycji które realizuje. A robi sporo. – W ciągu ostatniej kadencji wybudowaliśmy dwa Orliki, boisko wielofunkcyjne, wybudowaliśmy trzy mosty, a jeden gruntownie wyremontowaliśmy. Oprócz tego przebudowaliśmy 80. kilometrów dróg, termomodernizujemy  szkoły i obiekty oświatowe – wylicza Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Z większych inwestycji w tym momencie Powiat Sanocki buduje halę sportową przy I LO, oraz rozpoczyna remont ulicy Słowackiego. Przygotowuje się także do remontów głównych ulic przez Sanok – Rymanowskiej, Kościuszki,  Jagiellońskiej, oraz dróg ujętych w ostatniej promesie – chodzi o miejscowości Jaćmierz, Mokre i Wysoczany. Do tej pory samorząd powiatowy wydał na inwestycje drogowe ponad 60 mln zł.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

07-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)