REKLAMA
REKLAMA

Powiat Sanocki doceniony za aktywność inwestycyjną

SANOK / PODKARPACIE. Samorząd powiatowy został uhonorowany certyfikatem Lider Aktywności Inwestycyjnej. Jest jednym z dwóch powiatów w Polsce, które otrzymały wyróżnienie. Tytuł nadawany jest przez ogólnopolski dwutygodnik budowlany „Profile”.

Czasopismo „Profile” jest bardzo popularne w branży budowlanej. Na rynku ukazuje się od 58 lat i dociera nie tylko do osób związanych z budownictwem, ale też do szefów przedsiębiorstw, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych itd.

Powiat sanocki został doceniony za jakość i ilość inwestycji które realizuje. A robi sporo. – W ciągu ostatniej kadencji wybudowaliśmy dwa Orliki, boisko wielofunkcyjne, wybudowaliśmy trzy mosty, a jeden gruntownie wyremontowaliśmy. Oprócz tego przebudowaliśmy 80. kilometrów dróg, termomodernizujemy  szkoły i obiekty oświatowe – wylicza Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Z większych inwestycji w tym momencie Powiat Sanocki buduje halę sportową przy I LO, oraz rozpoczyna remont ulicy Słowackiego. Przygotowuje się także do remontów głównych ulic przez Sanok – Rymanowskiej, Kościuszki,  Jagiellońskiej, oraz dróg ujętych w ostatniej promesie – chodzi o miejscowości Jaćmierz, Mokre i Wysoczany. Do tej pory samorząd powiatowy wydał na inwestycje drogowe ponad 60 mln zł.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

07-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)