REKLAMA

Powiat Sanocki Samorządowym Liderem Zarządzania

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Powiat Sanocki jako jedyny samorząd z Podkarpacia został wyróżniony tytułem „Samorządowy Lider Zarządzania 2013 – usługi społeczne”. Kapituła konkursu doceniła powołanie i funkcjonowanie Centrum Integracji Społecznej.

Do konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2013- usługi społeczne” 47 jednostek samorządu terytorialnego nadesłało w sumie 61 wniosków. Do finału eksperci wybrali 13 aplikacji dotyczących innowacyjnych rozwiązań w pomocy społecznej. Wśród wyróżnionych znalazł się Powiat Sanocki za Centrum Integracji Społecznej.

Podczas uroczystej konferencji w Senacie Rzeczpospolitej certyfikat odebrał Jan Chowaniec członek Zarządu Powiatu Sanockiego.
– Byłem gorącym zwolennikiem utworzenia CiS-u, ponieważ uważam, że ludziom trzeba pomagać. Cieszę się że placówka powstała i eksperci z zewnątrz to docenili – mówi Jan Chowaniec.

– Konferencja była również okazją do zaprezentowania naszego Centrum osobom zgromadzonym na konferencji wśród których byli posłowie, senatorowie, przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych. Przykład sanockiego CIS-u ujęty zostanie w Bazie Dobrych Praktyk – dodaje Marcin Marcinkowski kierownik placówki.

Konkurs, którego poprzednie edycje były organizowane dzięki projektowi norweskiemu, jest obecnie kontynuowany w ramach realizowanego przez Związek Miast Polskich w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich RP oraz Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji.

Starostwo Powiatowe w Sanoku

02-07-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.