REKLAMA
REKLAMA

Powstania narodowe w literaturze. II Multimedialny Projekt Humanistyczny w Zespole Szkół nr 3 (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 20 listopada b.r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Walentego Lipińskiego i Mateusza Beksińskiego w Sanoku  odbył się w II Multimedialny Projekt Humanistyczny „Horyzonty literatury” adresowany do uczniów szkół średnich. Temat tegorocznego spotkania to  funkcjonowanie motywu powstań narodowych w literaturze.

Celem przedstawianych prezentacji było zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych w naukach humanistycznych oraz pogłębienie wiedzy na temat życia pisarzy, poetów tworzących w okresie powstań narodowych. Organizatorami konkursu są nauczyciele języka polskiego ZS3.

Dyrektor szkoły, mgr inż. Krzysztof Futyma,  przywitał przybyłych gości, podkreślając, że takie wzajemne spotkania mają swój sens – nie tylko w wymiarze dydaktycznym, ale przede wszystkim wychowawczym.  W świetle współczesnych wydarzeń, młodzież na nowo uczy się dzisiaj, co tak naprawdę znaczą pojęcia takie jak  patriotyzm, wolność, ojczyzna.

W projekcie udział wzięły: Zespół Szkół nr 1 , Zespół Szkół nr 3,  Zespół Szkół nr 4 , I Liceum Ogólnokształcące ( Sanok) Zespół Szkół CKR ( Nowosielce).
W części naukowej projektu wykład na temat powstań narodowych w dziejach  Polski wygłosił pan mgr Piotr Kita, nauczyciel historii  I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, który w sposób niezwykle ciekawy i interesujący przybliżył  młodzieży te szczególne karty naszej historii.

Komisja konkursowa  postanowiła przyznać następujące miejsca:
1. Zespół Szkół CKR (Nowosielce), opiekun p. Robert Piechocki
2. Zespół Szkół nr 3 (Sanok), opiekun p. Sabina Śmiertka
3. Zespół Szkół nr 1 (Sanok), opiekun p. Zofia Liput

Projekt prowadzili: Dominik Gagatko oraz Joanna Ziemiańska.

22-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)