REKLAMA
REKLAMA

Praca magisterska o bibliotece szkolnej Gimnazjum nr 1

SANOK / PODKARPACIE. Na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie powstała praca magisterska pt. „Biblioteka Szkolna Gimnazjum nr 1 im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku (2001-2012)”. Rzadko zdarza się by o tak małej placówce jak biblioteka szkolna, powstawała praca magisterska.

Pracę napisała Monika Patronik-Wajcowicz pod kierunkiem dr Ewy Wójcik. Celem pracy było ukazanie innowacyjnych działań biblioteki szkolnej oraz funkcji mających na celu promocję czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej, a także w środowisku lokalnym oraz podejmowane działania kulturalno-oświatowe placówki. Różnorodność działań podejmowanych przez bibliotekę w Gimnazjum nr 1 w Sanoku, jak i jej innowacyjność w promocji czytelnictwa pozwoliły na zgromadzenie materiału wystarczającego na napisanie pracy magisterskiej.

Autorka pracy jest absolwentką naszej placówki i cieszy nas, że na temat pracy badawczej wybrała swoją rodzimą szkołę. Świadczy to o sentymencie i dobrych wspomnieniach związanych z latami nauki w tej szkole – mówi Paweł Stefański, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Sanoku.

26-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook