REKLAMA
TORUS

Pracowite wakacje uczniów Sanockiej Szkoły Muzycznej

SANOK / PODKARPACIE. Muzycy nie mogą na wakacjach odłożyć swoich instrumentów i zapomnieć o nich na dłuższy czas, jeśli chcą  zachować formę i rozwijać się dalej. Tak też czynią uczniowie i absolwenci – Sanockiej Szkoły Muzycznej.

Sam początek wakacji był bardzo udany dla Rafała Pałackiego. Akordeonista z PSM II stopnia uczestniczył w Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym „Harmonia zdrowia i muzyki” w Solcu – Zdroju (29.06 – 1.07.br) zdobywając I m-ce w kat. do 18 lat. Zdobył też ogromne uznanie na koncercie laureatów oraz na dodatkowym koncercie w Rabce Zdroju.

Seweryn Gajda, znakomity absolwent klasy akordeonu Andrzeja Smolika w dn. 05 – 16.07.br uczestniczył w Mistrzowskim Kursie Interpretacji Muzycznej w Cap Ferret koło Bordeaux we Francji. Pobyt w tej pięknej miejscowości uzdrowiskowej nad Oceanem Atlantyckim był nagrodą ufundowaną przez organizatorów Międzynarodowego Konkursu Internetowego w Belgradzie za zdobycie tytułu „Internetowego Muzycznego Mistrza Świata” w dyscyplinie akordeon. Mistrzowskie lekcje z prof. Bobanem Bjelicem z Akademii Muzycznej w Belgradzie oraz udział w koncertach – przyjęty owacyjnie za każdym razem z bisami przez liczną publiczność z wielu krajów świata – pozostawiły niezapomniane wrażenia.

Ewa Kuśnierz z klasy altówki Mariusza Tobiasiewicza uczestniczyła z kolei w Mistrzowskim Kursie Interpretacji Muzycznej w Łańcucie. Na zakończenie spotkał ją wielki zaszczyt – jako jedyna z klasy swojego wykładowcy – zakwalifikowała się do występu w Sali Balowej Pałacu w Łańcucie. Jej  występ był bardzo udany.

Również z ogromnym powodzeniem zaprezentowali się na koncercie w Sali Balowej uczniowie Iwony BodziakMaria Kozimor i Zuzanna Kopiec, którzy udział w tym kursie mieli ufundowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – jako nagroda za I m-ce w Finale Przesłuchań CEA w Warszawie.

PSM Sanok

13-08-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.