REKLAMA
REKLAMA

Prezydent Rzeszowa odwiedził Autosan

SANOK / PODKARPACIE. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk odwiedzili w piątek 11 stycznia sanocką fabrykę autobusów Autosan. Wizyta była związana z zamówieniem, jakie dla Rzeszowa realizuje Autosan.

 

Prezydenta Rzeszowa interesowało zaawansowanie oraz stopień realizacji kontraktu, w wyniku którego do stolicy województwa podkarpackiego trafić ma 20 nowych, niskopodłogowych, 10-metrowych autobusów miejskich. Prezydentowi bardzo podobał się zaprezentowany mu autobus. Zaznaczył, że zarówno ten egzemplarz jak i kolejne będą się dobrze prezentowały na ulicach Rzeszowa. Towarzyszący włodarzom miast Prezes Zarządu Spółki Autosan dr Franciszek Gaik poinformował, że prace przy realizacji kontraktu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Pierwszy z zamówionych pojazdów trafił do rzeszowskiego samorządu 14 stycznia.


Prezydent Rzeszowa obejrzał fabrykę wraz z linią produkcyjną autobusów. Zadeklarował pomoc przy promocji Sanoka i Autosanu w Rzeszowie. Miał także okazję rozmawiać z Burmistrzem Sanoka, który przy każdej okazji promuje rodzimą markę autobusów wśród gospodarzy zaprzyjaźnionych samorządów.


– To kolejna wizyta gospodarza miasta w naszej fabryce. Jako Burmistrz Sanoka poczuwam się do obowiązku pomocy Autosanowi, gdyż chcę, aby zakład trwał i rozwijał się. Już w ramach czekających nas 25 i 26 stycznia Drużynowych Mistrzostw Świata w Ice Speedway’u planujemy zorganizowanie specjalnej sesji autobusowej. Będzie to świetna okazja do promocji naszych pojazdów wśród wielu gości – gospodarzy miast z Polski i zagranicy, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, właścicieli firm, którzy przybędą na zawody – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

źródło: UM Sanok

 

Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

15-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)