REKLAMA
REKLAMA

Prezydent Rzeszowa odwiedził Autosan

SANOK / PODKARPACIE. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk odwiedzili w piątek 11 stycznia sanocką fabrykę autobusów Autosan. Wizyta była związana z zamówieniem, jakie dla Rzeszowa realizuje Autosan.

 

Prezydenta Rzeszowa interesowało zaawansowanie oraz stopień realizacji kontraktu, w wyniku którego do stolicy województwa podkarpackiego trafić ma 20 nowych, niskopodłogowych, 10-metrowych autobusów miejskich. Prezydentowi bardzo podobał się zaprezentowany mu autobus. Zaznaczył, że zarówno ten egzemplarz jak i kolejne będą się dobrze prezentowały na ulicach Rzeszowa. Towarzyszący włodarzom miast Prezes Zarządu Spółki Autosan dr Franciszek Gaik poinformował, że prace przy realizacji kontraktu przebiegają zgodnie z harmonogramem. Pierwszy z zamówionych pojazdów trafił do rzeszowskiego samorządu 14 stycznia.


Prezydent Rzeszowa obejrzał fabrykę wraz z linią produkcyjną autobusów. Zadeklarował pomoc przy promocji Sanoka i Autosanu w Rzeszowie. Miał także okazję rozmawiać z Burmistrzem Sanoka, który przy każdej okazji promuje rodzimą markę autobusów wśród gospodarzy zaprzyjaźnionych samorządów.


– To kolejna wizyta gospodarza miasta w naszej fabryce. Jako Burmistrz Sanoka poczuwam się do obowiązku pomocy Autosanowi, gdyż chcę, aby zakład trwał i rozwijał się. Już w ramach czekających nas 25 i 26 stycznia Drużynowych Mistrzostw Świata w Ice Speedway’u planujemy zorganizowanie specjalnej sesji autobusowej. Będzie to świetna okazja do promocji naszych pojazdów wśród wielu gości – gospodarzy miast z Polski i zagranicy, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, właścicieli firm, którzy przybędą na zawody – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

źródło: UM Sanok

 

Agnieszka Frączek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

15-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)