REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki z „Trójki” świętują uroczyście Dzień Ziemi (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Sanoku odbyły się uroczyste obchody Dnia Ziemi – w klimacie „Czterech pór roku”.

23.04 przedstawiciel LOP Piotr Kutiak poprowadził prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną o treści ekologicznej.  Dzień 24.04. br. był w przedszkolu szczególny. Wszystkie dzieci ubrane były w kolorach odpowiadających czterem porom roku.

Uroczystość odbyła się na świeżym powietrzu. Dzień Ziemi przedszkolaki uczciły programem artystycznym nawiązującym do tematu przewodniego. Przedstawiono teatrzyk pt. „Krasnoludki – Ekoludki”, odśpiewano piosenki o czterech porach roku, a na koniec wszystkie dzieci złożyły przysięgę „Młodego Ekologa”.

Następnie, w salach każda grupa przygotowywała zdrowy poczęstunek z warzyw i owoców. Kontynuacją obchodów  Dnia Ziemi będzie również utworzenie przedszkolnych „mini-rabatek” z posadzonych  i pielęgnowanych na każdej grupie sadzonek kwiatów .

Zorganizowana uroczystość  obok  przeprowadzonego w marcu dnia marchewki, a także kwietniowej zbiórki elektroodpadów połączonej z konkursem „ Segregujesz – nie marnujesz”  jest kolejnym etapem działań zmierzających do uzyskania Certyfikatu ZIELONEJ FLAGI. Na koniec kwietnia zaplanowany jest marsz przedszkolaków z „Trójki” po osiedlu Błonie, mający na celu  uświadomienie dorosłym mieszkańcom naszego miasta jak ważna jest dbałość o środowisko.

Dzieci przemaszerują z hasłami nawołującymi, do troski o przyrodę oraz do segregowania śmieci.  Dbałość o środowisko, w którym żyjemy jest przejawem szacunku do planety, na której żyjemy.

źródło: materiały nadesłane

26-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)