REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki z „Trójki” świętują uroczyście Dzień Ziemi (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Sanoku odbyły się uroczyste obchody Dnia Ziemi – w klimacie „Czterech pór roku”.

23.04 przedstawiciel LOP Piotr Kutiak poprowadził prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną o treści ekologicznej.  Dzień 24.04. br. był w przedszkolu szczególny. Wszystkie dzieci ubrane były w kolorach odpowiadających czterem porom roku.

Uroczystość odbyła się na świeżym powietrzu. Dzień Ziemi przedszkolaki uczciły programem artystycznym nawiązującym do tematu przewodniego. Przedstawiono teatrzyk pt. „Krasnoludki – Ekoludki”, odśpiewano piosenki o czterech porach roku, a na koniec wszystkie dzieci złożyły przysięgę „Młodego Ekologa”.

Następnie, w salach każda grupa przygotowywała zdrowy poczęstunek z warzyw i owoców. Kontynuacją obchodów  Dnia Ziemi będzie również utworzenie przedszkolnych „mini-rabatek” z posadzonych  i pielęgnowanych na każdej grupie sadzonek kwiatów .

Zorganizowana uroczystość  obok  przeprowadzonego w marcu dnia marchewki, a także kwietniowej zbiórki elektroodpadów połączonej z konkursem „ Segregujesz – nie marnujesz”  jest kolejnym etapem działań zmierzających do uzyskania Certyfikatu ZIELONEJ FLAGI. Na koniec kwietnia zaplanowany jest marsz przedszkolaków z „Trójki” po osiedlu Błonie, mający na celu  uświadomienie dorosłym mieszkańcom naszego miasta jak ważna jest dbałość o środowisko.

Dzieci przemaszerują z hasłami nawołującymi, do troski o przyrodę oraz do segregowania śmieci.  Dbałość o środowisko, w którym żyjemy jest przejawem szacunku do planety, na której żyjemy.

źródło: materiały nadesłane

26-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)