REKLAMA
REKLAMA

Przemycono przez zieloną granicę 4000 paczek papierosów (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Wojtkowej zabezpieczyli 4000 paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy oraz zatrzymali 26 – letniego mężczyznę, który był odbiorcą towaru po przeniesieniu go przez zieloną granice.

Papierosy ujawniono  w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Liskowate. Zapakowane były w osiem kartonowych pudełek do których przymocowane były szelki, co wskazuje że zostały przeniesione prze zieloną granice. W odległości zaledwie parę metrów od ujawnionych papierosów zatrzymano 26–letniego mężczyznę, mieszkańca Przemyśla. Jak się okazało jest on dobrze znany służbom granicznym, gdyż był już wcześniej karany za przestępstwa akcyzowe. Wobec zatrzymanego zastosowano środki przymusu bezpośredniego – chwyty obezwładniające i kajdanki, gdyż jego zachowanie wskazywało że będzie próbował uciekać.

Mężczyźnie postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 63 §2 i 6 kks i art. 86 § 1 i 4 . Trwaja czynności zmierzające do ustalenia wszystkich osób zamieszanych w ten nielegalny proceder. Wartość zabezpieczonych papierosów oszacowano na 44 tysiące złotych. Czynności procesowa prowadzone są przez funkcjonariuszy z PSG w Wojtkowej i PSG w Krościenku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.

źródło: BiOSG

08-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)