REKLAMA
REKLAMA

Przy leskim szpitalu powstanie lądowisko dla śmigłowców!

LESKO / PODKARPACIE. Przy leskim szpitalu powstanie lądowisko dla śmigłowców. Koszt budowy obiektu szacowany jest na 369 tys. zł. Na ten cel placówka otrzymała wsparcie z rezerwy budżetowej. Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych dniach.

– Jest to dla nas bardzo miła wiadomość. Samodzielnie nie bylibyśmy w stanie wygospodarować na ten cel takiej kwoty. Cieszę się, z pozyskanych 250 tysięcy złotych – mówi Wiesław Kuzio, dyrektor leskiego szpitala.

Dofinansowanie zostało przekazane przez wojewodę podkarpackiego  Małgorzatę Chomycz-Śmigielską, która otrzymała zgodę Prezesa Rady Ministrów na uruchomienie z ogólnej rezerwy budżetowej środków na dofinansowanie budowy lądowiska dla śmigłowców sanitarnych na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ w Lesku.

Całkowita wartość zadania szacowana jest na 369 tys. zł. Wkład własny szpitala wyniesie 119 tys. i pochodzić będzie ze środków własnych placówki.

foto: embe

– Lądowisko przy leskim szpitalu jest niezwykle potrzebne. Z roku na rok przybywa interwencji medyków w Bieszczadach, a lądowisko pozwoli na szybszy transport do szpitala choćby z najbardziej odległych zakątków powiatu leskiego i nie tylko – dodaje Wiesław Kuzio.

Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych dniach.

18-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)