REKLAMA
REKLAMA

Ratownicy GOPR na bieszczadzkich szlakach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W dniach 15-17 listopada odbyło się szkolenie topograficzne trzech sekcji operacyjnych Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Ratownicy z Sanoka, Cisnej i Lutowisk spotkali się w piątkowy wieczór w Ustrzykach Górnych, gdzie szkolenie rozpoczęło się wykładem i ćwiczeniami praktycznymi z medycyny prowadzonym przez st. instr. H. Marka.

W sobotę ze względu na dużą ilość ratowników podzieleni na dwie grupy, ratownicy pokonali w obu kierunkach szlak z Widełek przez Magurę Stuposiańską, Przysłup Caryński, Połoninę Caryńską do Ustrzyk Górnych. Natomiast w niedzielę ze względu na małą ilość czasu pokonali przejście doliną potoku Zwór na Bukowe Berdo skąd zeszli przez Borsukowe Berdo do końca nieistniejącej już ścieżki przyrodniczej przystosowanej dla niepełnosprawnych.
Szkolenie zakończyło się wspólnym obiadem w Hotelu Górskim.

Miłym akcentem było spotkanie Klubu Seniora bieszczadzkiej grupy, którego to członkowie w niedzielę do południa odwiedzili schronisko „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej.

źródło: bieszczadzka grupa GOPR

20-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)