REKLAMA
REKLAMA

Ratownicy medyczni dzieciom (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W ramach obchodów ogólnopolskiego „Dnia Ratownictwa Medycznego” Związek Zawodowy Ratowników Medycznych przy SP ZOZ Sanok rozpoczął cykl szkoleń pt. ,,Ratownicy medyczni dzieciom”. Zajęcia kierowane są do uczniów szkół podstawowych z terenu Sanoka i okolicznych miejscowości.

Spotkania z młodzieżą mają na celu przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego, a także umiejętności skutecznego wzywania pomocy. Składają się z części teoretycznej i prezentacji praktycznych umiejętności ratunkowych.

Jak zawsze najciekawsze dla dzieci są pokazy sprzętu ratowniczego i ambulansów medycznych. Spotkania ukazują codzienną pracę ratowników medycznych – blaski i cienie ich jakże trudnej profesji.

Pierwsze zajęcia z dziećmi odbyły się dnia 2 października 2013 r. w Szkole Podstawowej w Komańczy i Szkole Podstawowej w Mokrem. Wzięło w nich udział łącznie 135 uczniów z klas 0-VI.

SP ZOZ Sanok

07-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)