REKLAMA
REKLAMA

Rodzice zaoszczędzą na przedszkolach! (FILM)

Rodzice zaoszczędzą na przedszkolach! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Od 1 września rodzice zapłacą mniej za pobyt swojego dziecka w przedszkolu. Obecnie pięciogodzinna opieka nie była odpłatna. Zaś za następną godzinę przedszkola w Sanoku inkasowały od 3,50 do 2,50 zł. Od nowego roku szkolnego kwota ta spadnie do 1 złotego.

Pozwoli to rodzicom zaoszczędzić w skali miesiąca nawet do 120 złotych, przy załozeniu, że rodzic wykupił 4 dodatkowe godziny.

Rodzice mogą już liczyć oszczędności, zaś samorządy cierpliwie czekają na dofinansowanie, które ma w części pokryć ich koszty, jakie wynikają ze zmiany przepisów.

Dotacja z budżetu państwa w 2013 roku ma wynieść 414 zł na jedno dziecko (okres rozliczeniowy wrzesień – grudzień). W kolejnych latach dofinansowanie ma być coraz większe.

Jednak, zmiany przepisów dotyczą również zajęć dodatkowych, które realizowane były w przedszkolach. W Sanoku były to: logopedia, rytmika, język angielski i gimnastyka korekcyjna.

W ramach kosztów, jakie rodzic ponosi za pobyt dziecka w przedszkolu nie mogą być prowadzane inne płatne dodatkowe zajęcia. Do tej pory w naszych placówkach zajęcia z logopedą i pedagogiem przedszkolnym prowadzono w ramach stałej opłaty ponoszonej przez rodziców, natomiast język angielski oraz rytmika były zajęciami dodatkowymi – mówi Irena Penar naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Turystyki w  Urzędzie Miasta w Sanoku.

Stawia to pod znakiem zapytania realizację dotychczas płatnych przez rodziców zajęć dodatkowych w najbliższym roku szkolnym.

Więcej informacji w materiale filmowym.

30-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)