REKLAMA
TORUS

Rodzice zaoszczędzą na przedszkolach! (FILM)

Rodzice zaoszczędzą na przedszkolach! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Od 1 września rodzice zapłacą mniej za pobyt swojego dziecka w przedszkolu. Obecnie pięciogodzinna opieka nie była odpłatna. Zaś za następną godzinę przedszkola w Sanoku inkasowały od 3,50 do 2,50 zł. Od nowego roku szkolnego kwota ta spadnie do 1 złotego.

Pozwoli to rodzicom zaoszczędzić w skali miesiąca nawet do 120 złotych, przy załozeniu, że rodzic wykupił 4 dodatkowe godziny.

Rodzice mogą już liczyć oszczędności, zaś samorządy cierpliwie czekają na dofinansowanie, które ma w części pokryć ich koszty, jakie wynikają ze zmiany przepisów.

Dotacja z budżetu państwa w 2013 roku ma wynieść 414 zł na jedno dziecko (okres rozliczeniowy wrzesień – grudzień). W kolejnych latach dofinansowanie ma być coraz większe.

Jednak, zmiany przepisów dotyczą również zajęć dodatkowych, które realizowane były w przedszkolach. W Sanoku były to: logopedia, rytmika, język angielski i gimnastyka korekcyjna.

W ramach kosztów, jakie rodzic ponosi za pobyt dziecka w przedszkolu nie mogą być prowadzane inne płatne dodatkowe zajęcia. Do tej pory w naszych placówkach zajęcia z logopedą i pedagogiem przedszkolnym prowadzono w ramach stałej opłaty ponoszonej przez rodziców, natomiast język angielski oraz rytmika były zajęciami dodatkowymi – mówi Irena Penar naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Turystyki w  Urzędzie Miasta w Sanoku.

Stawia to pod znakiem zapytania realizację dotychczas płatnych przez rodziców zajęć dodatkowych w najbliższym roku szkolnym.

Więcej informacji w materiale filmowym.

30-08-2013
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.