REKLAMA
REKLAMA

Rok szkolny za pasem. Ile wydamy na wyprawkę? (FILM)

Rok szkolny za pasem. Ile wydamy na wyprawkę? (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że rodzice uczniów muszą głęboko sięgnąć do kieszeni, aby zapewnić swoim pociechom wymagane podręczniki, a także wszelkiego rodzaju akcesoria. Dla wielu rodzin jest to znaczne obciążenie domowego budżetu, ale istnieje możliwość skorzystania z programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.

Według badań CBOS-u przed rozpoczęciem roku szkolnego 2012/2013 rodzice, na zapewnienie szkolnych potrzeb jednego dziecka wydali średnio 725 zł.

Sposobem za tańszą wyprawkę może być zakup książek używanych. Istnieje także możliwość skorzystania z programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”, na który w tym roku rząd postanowił przeznaczyć 180 mln zł, czyli o 52 mln zł więcej niż w roku ubiegłym. O dofinansowanie mogą starać się uczniowie klas 1, 2, 3 i 5 szkół podstawowych, uczniowie klas 2 szkół średnich oraz uczniowie niepełnosprawni.

Wnioski o otrzymanie środków na wyprawkę szkolną są dostępne w każdej szkole na terenie Sanoka. Należy je złożyć w tej samej placówce do 20 września 2013 roku.

źródło: Red., CBOS

21-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)