REKLAMA
REKLAMA

Rok szkolny za pasem. Ile wydamy na wyprawkę? (FILM)

Rok szkolny za pasem. Ile wydamy na wyprawkę? (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że rodzice uczniów muszą głęboko sięgnąć do kieszeni, aby zapewnić swoim pociechom wymagane podręczniki, a także wszelkiego rodzaju akcesoria. Dla wielu rodzin jest to znaczne obciążenie domowego budżetu, ale istnieje możliwość skorzystania z programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.

Według badań CBOS-u przed rozpoczęciem roku szkolnego 2012/2013 rodzice, na zapewnienie szkolnych potrzeb jednego dziecka wydali średnio 725 zł.

Sposobem za tańszą wyprawkę może być zakup książek używanych. Istnieje także możliwość skorzystania z programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”, na który w tym roku rząd postanowił przeznaczyć 180 mln zł, czyli o 52 mln zł więcej niż w roku ubiegłym. O dofinansowanie mogą starać się uczniowie klas 1, 2, 3 i 5 szkół podstawowych, uczniowie klas 2 szkół średnich oraz uczniowie niepełnosprawni.

Wnioski o otrzymanie środków na wyprawkę szkolną są dostępne w każdej szkole na terenie Sanoka. Należy je złożyć w tej samej placówce do 20 września 2013 roku.

źródło: Red., CBOS

21-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)