REKLAMA
REKLAMA

Rozpoczął się ogólnopolski Tydzień Mediacji

SANOK / PODKARPACIE. Dziś rozpoczyna się „Tydzień Mediacji” – ogólnopolska kampania zainicjowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W ramach Tygodnia Mediacji obchodzony będzie także Międzynarodowy Dzień Mediacji (czwartek, 17 października). Policja wspiera te działania.

Od 14 do 19 października 2013 roku trwać będzie „Tydzień Mediacji”. Hasło tej ogólnopolskiej kampanii brzmi: „Masz prawo do mediacji”. Jej inicjatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, a Policja jest jednym z partnerów działań.

Przez cały tydzień m.in. w sądach i siedzibach organizacji pozarządowych dyżurować będą mediatorzy, którzy udzielać będą bezpłatnych porad i  informacji o korzyściach płynących z mediacji. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

Program obchodów Tygodnia Mediacji i listy dyżurów mediatorów na terenie województwa podkarpackiego można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

Międzynarodowy Dzień Mediacji to przypadające w każdy trzeci czwartek października międzynarodowe święto służące popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konfliktów. Jedną z takich metod jest właśnie mediacja, czyli próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu (mediatora), który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga – nie narzucając jednak żadnego rozwiązania – w wypracowaniu kompromisu.

Mediatorów wpisuje i skreśla prezes sądu okręgowego, a listy mediatorów prowadzone są i dostępne w sądach okręgowych.

 

źródło: KPP Sanok

 

14-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)