REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Rozstrzygnięcie konkursu na koncepcję parku wodnego w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Praca eM4 Pracowni Architektury Brataniec z Krakowa zwyciężyła w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno – urbanistycznej na realizację zadania inwestycyjnego pn. budowa Wodnego Centrum Rekreacji Sportu i Rehabilitacji w Sanoku. Sąd konkursowy ogłosił oficjalnie wyniki 3 października.

 

Opracowanie koncepcji był to kolejny etap działań Miasta Sanoka zmierzających do wybudowania wodnego centrum. Na ogłoszony w czerwcu konkurs wpłynęło 15 prac. Spośród nich sąd konkursowy wybrał koncepcje biur architektonicznych, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Przyznał także dwa wyróżnienia. Warto dodać, że poziom prac był wysoki, a wśród nagrodzonych znalazły się dwie firmy związane z Sanokiem.

Zwycięską koncepcję opracowała eM4 Pracownia Architektury Brataniec z Krakowa, która zostanie zaproszona do negocjacji w trybie z wolnej ręki na opracowanie projektu budowlanego. Sąd konkursowy w uzasadnieniu wyboru powołał się na: uszanowanie piękna krajobrazu doliny Sanu poprzez propozycje architektury traktowanej jako kształtowany przez człowieka krajobraz, dobre powiązania przestrzeni projektowanych obiektów z istniejącym kompleksem sportowym MOSiR, atrakcyjne, tarasowe ukształtowanie przestrzeni wewnętrznych powiązanych kompozycyjnie i przestrzennie z terenami zielonymi, skromność kształtowanej bryły, która gwarantuje właściwe relacje przestrzenne z górującym nad doliną zamkiem Królowej Bony i zespołem staromiejskim, użycie naturalnych materiałów nawiązujących do krajobrazu doliny Sanu i budownictwa tradycyjnego: drewno, rodzimy kamień naturalny, beton, szkło oraz ekonomikę przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych.

Drugie miejsce zajęła praca zespołu KIPP Projekt sp. z o.o. z Warszawy, trzecie zaś koncepcja wykonana przez architekciPL TRANS-GAZ Jerzy Hnat, Robert Hnat, Danuta Niemiec z Sanoka. Wyróżnienia przypadły biurom: MWM Architekci Sp. z o.o. z Rzeszowa oraz Usługi Projektowe Architekt Mariola Sidor z Zahutynia.

Zwycięska koncepcja posłuży do stworzenia projektu budowlanego sanockiego Wodnego Centrum Rekreacji Sportu i Rehabilitacji. Spółka celowa do realizacji tej inwestycji Park Wodny sp. z o.o., ma nadzieję, że projekt powstanie już w przyszłym roku. Sam obiekt ma być zlokalizowany w kompleksie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Będzie usytuowany w miejscu obecnie istniejącego 45-letniego kompleksu basenów, który jest już mocno przestarzały i odbiegający od obowiązujących współcześnie standardów. Stąd decyzja o powstaniu nowoczesnych basenów, pełniących funkcję nie tylko rekreacyjną, ale także leczniczo-rehabilitacyjną. Liczymy na to, że nowa infrastruktura zadowoli nie tylko mieszkańców, ale również turystów – mówi dr Damian Delekta, dyrektor MOSiR w Sanoku.

O środki na budowę kompleksu, którego cenę wstępnie oszacowano na 31 mln zł, spółka Park Wodny sp. z o.o., zamierza starać się z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z NFOŚ, a także z programów unijnych.

 

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Sąd konkursowy otwiera koperty z kodami prac

Sąd konkursowy

1 miejsce

2 miejsce

3 miejsce

1 wyróżnienie

2 wyróżnienie

07-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)