REKLAMA
REKLAMA

RZESZOW24.PL: Rzeszów będzie świętował rocznicę urodzin Jerzego Grotowskiego (FILM)

RZESZOW24.PL: Rzeszów będzie świętował rocznicę urodzin Jerzego Grotowskiego (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 11 sierpnia przypada 80. rocznica urodzin Jerzego Grotowskiego – wielkiego artysty pochodzącego z Podkarpacia. Z tej okazji Teatr Maska wspólnie z niemiecką Szkołą Teatralno-Filmową Reduta, realizuje projekt pod nazwą „Śladami Jerzego Grotowskiego. Rzeszów-Berlin 2013. Wielkie Jubileusze”.

 

Imprezy w ramach pierwszej części projektu odbyły się już w czerwcu w Berlinie. Teraz przyszedł czas na rzeszowską publiczność i wspólne świętowanie 80. rocznicy urodzin Jerzego Grotowskiego.

W ramach projektu w dniach 11 i 27 sierpnia odbędą się spektakle teatralne – w tym widowiska plenerowe, a także wystawa fotografii Andrzeja Paluchiewicza, który przez wiele lat towarzyszył Grotowskiemu dokumentując nie tylko prace teatru, ale i życie prywatne.

O godzinie 16.00 rozpocznie się spektakl „Niech żyje cyrk!” w wykonaniu Teatru Maska. „Niech żyje cyrk” to groteskowa opowieść o grupie niespełnionych artystów, planujących wspaniałe przedstawienie oraz o… pewnej kaczce. Natomiast o godzinie 18.00 Dagny Cipora zaprezentuje swój monodram muzyczny „DAGNY. BRECHT. księżniczka. żebraków”, który powstał w ramach warsztatu IV roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi w 2012 r.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

09-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)