REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Samuraj Sanok z kolejnym medalem Mistrzostw Polski (FILM)

Samuraj Sanok z kolejnym medalem Mistrzostw Polski (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu, które w dniach 15-17 lutego odbyły się w Radzyminie, złoty krążek w kategorii junior młodszy (poniżej 60 kg) zdobył Kamil Rościński.

Kamil Rościński na turniej udał się jako jedyny zawodnik reprezentujący klub Samuraj Sanok. W pierwszej walce przez knockout zwyciężył Tomasza Głuszyka (Polonia Leszno). W drugiej potyczce werdyktem sędziów pokonał Macieja Krawcewicza (Wilk Grajewo). To pozwoliło Kamilowi dotrzeć do finału, gdzie przez techniczny knockout wygrał z Krzysztofem Kucharzykiem (Diament Pstrągowa).

Był to pierwszy start Kamila Rościńskiego w imprezie o randze mistrzowskiej. Podopieczny Artura Szychowskiego spełnił pokładane w nim nadzieję i oprócz znakomitych wyników sportowych, potwierdził klasę sanockiej szkoły kickboxingu.

Z reguły, jak zawodnik reprezentujący klub Samuraj Sanok udaje się na mistrzostwa Polski, to traktowany jest jako jeden z pretendentów do medalu. Cieszę się, że Kamil pokonał swój stres i odniósł spory sukces – mówi trener Rościńskiego, Artur Szychowski.

Kamil Rościński ma 17 lat i na co dzień jest uczniem Zespołu Szkół nr 4 w Sanoku. Swoją sportową karierę sportową zaczynał w sekcji Spartanie Zahutyń, prowadzonej przez Mirosława Kaźmierczaka.

Dorobek medalowy sanoczan mógł być lepszy jednak na mistrzostwa Polski z przyczyn zdrowotnych nie mógł udać się obrońca tytułu z przed roku Tomasz Kozłowski. – W swojej kategorii Tomek Kozłowski jest najlepszy w Polsce i z pewnością był faworytem całego turnieju – dodaje Artur Szychowski.

Zapraszamy do obejrzenia walk turniejowych jakie stoczył Kamil Rościński.

18-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)