REKLAMA
REKLAMA

Samuraj Sanok z kolejnym medalem Mistrzostw Polski (FILM)

Samuraj Sanok z kolejnym medalem Mistrzostw Polski (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu, które w dniach 15-17 lutego odbyły się w Radzyminie, złoty krążek w kategorii junior młodszy (poniżej 60 kg) zdobył Kamil Rościński.

Kamil Rościński na turniej udał się jako jedyny zawodnik reprezentujący klub Samuraj Sanok. W pierwszej walce przez knockout zwyciężył Tomasza Głuszyka (Polonia Leszno). W drugiej potyczce werdyktem sędziów pokonał Macieja Krawcewicza (Wilk Grajewo). To pozwoliło Kamilowi dotrzeć do finału, gdzie przez techniczny knockout wygrał z Krzysztofem Kucharzykiem (Diament Pstrągowa).

Był to pierwszy start Kamila Rościńskiego w imprezie o randze mistrzowskiej. Podopieczny Artura Szychowskiego spełnił pokładane w nim nadzieję i oprócz znakomitych wyników sportowych, potwierdził klasę sanockiej szkoły kickboxingu.

Z reguły, jak zawodnik reprezentujący klub Samuraj Sanok udaje się na mistrzostwa Polski, to traktowany jest jako jeden z pretendentów do medalu. Cieszę się, że Kamil pokonał swój stres i odniósł spory sukces – mówi trener Rościńskiego, Artur Szychowski.

Kamil Rościński ma 17 lat i na co dzień jest uczniem Zespołu Szkół nr 4 w Sanoku. Swoją sportową karierę sportową zaczynał w sekcji Spartanie Zahutyń, prowadzonej przez Mirosława Kaźmierczaka.

Dorobek medalowy sanoczan mógł być lepszy jednak na mistrzostwa Polski z przyczyn zdrowotnych nie mógł udać się obrońca tytułu z przed roku Tomasz Kozłowski. – W swojej kategorii Tomek Kozłowski jest najlepszy w Polsce i z pewnością był faworytem całego turnieju – dodaje Artur Szychowski.

Zapraszamy do obejrzenia walk turniejowych jakie stoczył Kamil Rościński.

18-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)