REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy akordeoniści osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejny raz znakomicie spisali się sanoccy akordeoniści na arenie międzynarodowej. W dniach 2 – 5 grudnia w Madrycie odbywał się „Art – Duo Music Festival” – Międzynarodowy Festiwal Muzyczny pamięci Sergiusza Rachmaninowa dla pianistów i akordeonistów.

Wzięli w nim udział Rafał Pałacki, uczeń klasy V PSM II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku oraz Michał Krajewski – uczeń kl. V Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku, uczniowie Andrzeja Smolika.

Rafał zdobył I nagrodę (97 pkt. na 100) w kategorii do 17 lat wykonując m.in. obowiązkowy utwór J. S. Bacha – Preludium i fugę oraz utwór z epoki romantyzmu „Moment muzyczny” f-moll  Franciszka Schuberta oraz II m-ce (93 pkt.) w kategorii muzyki rozrywkowej. Michał natomiast uzyskał III m-ce w kategorii muzyki rozrywkowej (88 pkt.). Rafał otrzymał owacje za wspaniały występ na koncercie laureatów, na którym wykonał „Suitę w stylu renesansowym” Wiaczesława Siemionowa z brawurowym finałowym tańcem hiszpańskim „Canarios”. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić w nagrodę słynny stadion Realu Madryt Santiago Bernabéu i wspaniałe Muzeum Prado oraz zabytkowe Toledo. W Konkursie w Madrycie III nagrodę w kategorii studentów zdobył również Tomasz Mazur, absolwent sanockiej PSM, aktualnie student AM w Krakowie w klasie Janusza Patera. Tomek zdobył również I nagrodę w kategorii zespołów kameralnych wraz klarnecistą Wojciechem Kwiatkiem (także AM Kraków).

Rafał Pałacki na Koncercie Laureatów w Madrycie

Michał Krajewski i Rafał Pałacki ze swoim profesorem Andrzejem Smolikiem

materiał nadesłany

12-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)