REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy akordeoniści osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejny raz znakomicie spisali się sanoccy akordeoniści na arenie międzynarodowej. W dniach 2 – 5 grudnia w Madrycie odbywał się „Art – Duo Music Festival” – Międzynarodowy Festiwal Muzyczny pamięci Sergiusza Rachmaninowa dla pianistów i akordeonistów.

Wzięli w nim udział Rafał Pałacki, uczeń klasy V PSM II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku oraz Michał Krajewski – uczeń kl. V Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku, uczniowie Andrzeja Smolika.

Rafał zdobył I nagrodę (97 pkt. na 100) w kategorii do 17 lat wykonując m.in. obowiązkowy utwór J. S. Bacha – Preludium i fugę oraz utwór z epoki romantyzmu „Moment muzyczny” f-moll  Franciszka Schuberta oraz II m-ce (93 pkt.) w kategorii muzyki rozrywkowej. Michał natomiast uzyskał III m-ce w kategorii muzyki rozrywkowej (88 pkt.). Rafał otrzymał owacje za wspaniały występ na koncercie laureatów, na którym wykonał „Suitę w stylu renesansowym” Wiaczesława Siemionowa z brawurowym finałowym tańcem hiszpańskim „Canarios”. Uczniowie mieli także okazję zwiedzić w nagrodę słynny stadion Realu Madryt Santiago Bernabéu i wspaniałe Muzeum Prado oraz zabytkowe Toledo. W Konkursie w Madrycie III nagrodę w kategorii studentów zdobył również Tomasz Mazur, absolwent sanockiej PSM, aktualnie student AM w Krakowie w klasie Janusza Patera. Tomek zdobył również I nagrodę w kategorii zespołów kameralnych wraz klarnecistą Wojciechem Kwiatkiem (także AM Kraków).

Rafał Pałacki na Koncercie Laureatów w Madrycie

Michał Krajewski i Rafał Pałacki ze swoim profesorem Andrzejem Smolikiem

materiał nadesłany

12-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)