REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy policjanci poznali swoich następców (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W piątek Komendę Powiatową Policji w Sanoku odwiedzili uczniowie klas o profilu ogólnopolicyjnym z Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku. Mieli oni okazję przyjrzeć się pracy policjantów oraz zaprezentować swoje umiejętności nabyte w trakcie kształcenia.

Uczniów przywitał Komendant Powiatowy Policji w Sanoku insp. Mirosław Pawełko. Gratulował wyboru szkoły i zachęcił do wstąpienia w szeregi Policji.

Po powitaniu uczniowie klasy trzeciej pisali test z wiedzy o tematyce policyjnej oraz prezentowali umiejętności, jakie nabyli w toku kształcenia. Następnym etapem było zwiedzanie budynku komendy oraz podglądanie pracy policjantów. Zaprezentowano im policyjny sprzęt specjalistyczny oraz pomieszczenia, gdzie umieszczane są osoby zatrzymane przez Policję.

W kolejnym etapie technik kryminalistyki zademonstrował metodę pobierania odcisków palców oraz zabezpieczania dowodów rzeczowych i śladów na miejscu przestępstwa. Ogromnym zainteresowaniem jak zwykle cieszył się pies policyjny. Młodzież miała okazję zobaczyć pokaz jego umiejętności w schwytaniu niebezpiecznego przestępcy. Przewodnik psa opowiadał o codziennej pracy, a także o szkoleniach, jakie należy odbyć, aby pies został dopuszczony do służby.

Na zakończenie spotkania Komendant Pawełko wręczył dyplomy uczniom, którzy napisali test wiedzy najlepiej:

I miejsce Anna Konik

II miejsce Justyna Skiba

III miejsce Monika Szałajko

Dodatkowo zostały wyróżnione:

Kamila Sobaś oraz Magdalena Skitał

Gratulujemy zwycięzcom! Mamy nadzieję, że ten dzień zapisze się w pamięci uczestników jako ciekawy.

źródło: KPP Sanok

22-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
.......