REKLAMA
REKLAMA

Sanocka szkoła sportowym gigantem w województwie Podkarpackim (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku po raz piąty z rzędu wygrała klasyfikację wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego i potwierdziła dominację na Podkarpaciu. – Kluczem do sukcesów jest systematyczna praca – mówi Krzysztof Zając, dyrektor szkoły.

W Świlczy k. Rzeszowa odbyło się Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół, Klubów, Gmin i Powiatów za rok szkolny 2012/2013.

Szkolny Związek Sportowy organizuje zawody szkolne w trzech kategoriach:

– Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla uczniów szkół podstawowych,

– Gimnazjada dla gimnazjów,

– Licealiada dla szkół średnich.

W roku szkolnym 2012/2013, w zawodach wzięło udział ponad 105 tys. sportowców. Rywalizowano we wszystkich powiatach i niemal wszystkich gminach województwa podkarpackiego.

W rankingu obejmującym szkoły podstawowe sklasyfikowano 698 placówek. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku. Oprócz nagród i pamiątkowych pucharów, sanocka „czwórka” otrzymała wyróżnienie marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, który zauważył i docenił sukcesy młodych sportowców z grodu Grzegorza. To piąta z rzędu wygrana SP nr 4.

Jaka jest recepta na uzyskiwanie najlepszych wyników?

Przede wszystkim liczy się systematyczna praca i zaangażowanie wszystkich nauczycieli. Urząd Miasta umożliwia nam tworzenie klas o rozszerzonym profilu wychowania fizycznego, które w naszej szkole funkcjonują już od kilkunastu lat. Bardzo ważna jest także współpraca z rodzicami. Organizujemy zawody sportowo-rekreacyjne, w których biorą udział uczniowie najmłodszych klas wraz z rodzicami. Wreszcie, od 20 lat przeprowadzamy konkurs „Złota Dziesiątka”, nagradzając najlepszych sportowców. Listy gratulacyjne otrzymują rodzice wyróżnionych uczniów. Bierzemy także udział w programie „Szkoła Promująca Zdrowie”. To wszystko sprawia, że aktywność fizyczna naszych podopiecznych jest niezwykle ważna – podsumowuje Krzysztof Zając, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

Zarząd Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie przyznał także medal za osiągnięcia i zasługi w sporcie szkolnym Bartłomiejowi Grega, nauczycielowi wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.

 

31-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)