REKLAMA
REKLAMA

Sanocki ,,Ekonomik” promotorem ekologii

SANOK / PODKARPACIE. We środę (11 bm) w gmachu Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych XIV Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Konkurs organizowany jest przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta RP.

Podstawowym jego celem jest popularyzacja inwestycji i postaw promujących ochronę środowiska naturalnego oraz wyróżnienie podmiotów zaangażowanych w działania na rzecz edukacji ekologicznej.

Podczas tegorocznej Gali wręczono statuetki i certyfikaty dla nagrodzonych w kończącej się właśnie edycji. W kategorii „Promotor Ekologii” 10 tytułów i 4 wyróżnienia przyznano szkołom, przedszkolom i stowarzyszeniom, samorządom lokalnym i przedsiębiorstwom.

Wśród laureatów znalazł się Zespół Szkół nr 1 w Sanoku reprezentowany przez  dyrektor Marię Pospolitak i nauczycielkę geografii Małgorzatę Chomiszczak. Statuetkę wręczyli im Elżbieta Dzikowska i prof. Maciej Nowicki. Ekonomik statuetkę „Promotor Ekologii” otrzymał za ponad 10 lat pracy na rzecz ochrony środowiska, za sukcesy w licznych konkursach, projekty, filmy, szkolenia, zbiórki elektrośmieci, autorskie lekcje z tego zakresu.

Podczas Gali przesłanie do uczestników i organizatorów skierował także Prezydent RP Bronisław Komorowski, a list w Jego imieniu odczytał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński.

Wysoko cenię aktywny i liczny udział w konkursie szkół i placówek oświatowych. Dzięki wysiłkom pedagogów młodzi ludzie kształcą się i wzrastają w poszanowaniu dla drugiego człowieka oraz środowiska przyrodniczego. Stanowi to dobry prognostyk na przyszłość – napisał w okolicznościowym adresie Prezydent Bronisław Komorowski.

 

materiał nadesłany

16-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)