REKLAMA
REKLAMA

Sanocki ,,Ekonomik” promotorem ekologii

SANOK / PODKARPACIE. We środę (11 bm) w gmachu Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych XIV Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Konkurs organizowany jest przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta RP.

Podstawowym jego celem jest popularyzacja inwestycji i postaw promujących ochronę środowiska naturalnego oraz wyróżnienie podmiotów zaangażowanych w działania na rzecz edukacji ekologicznej.

Podczas tegorocznej Gali wręczono statuetki i certyfikaty dla nagrodzonych w kończącej się właśnie edycji. W kategorii „Promotor Ekologii” 10 tytułów i 4 wyróżnienia przyznano szkołom, przedszkolom i stowarzyszeniom, samorządom lokalnym i przedsiębiorstwom.

Wśród laureatów znalazł się Zespół Szkół nr 1 w Sanoku reprezentowany przez  dyrektor Marię Pospolitak i nauczycielkę geografii Małgorzatę Chomiszczak. Statuetkę wręczyli im Elżbieta Dzikowska i prof. Maciej Nowicki. Ekonomik statuetkę „Promotor Ekologii” otrzymał za ponad 10 lat pracy na rzecz ochrony środowiska, za sukcesy w licznych konkursach, projekty, filmy, szkolenia, zbiórki elektrośmieci, autorskie lekcje z tego zakresu.

Podczas Gali przesłanie do uczestników i organizatorów skierował także Prezydent RP Bronisław Komorowski, a list w Jego imieniu odczytał Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński.

Wysoko cenię aktywny i liczny udział w konkursie szkół i placówek oświatowych. Dzięki wysiłkom pedagogów młodzi ludzie kształcą się i wzrastają w poszanowaniu dla drugiego człowieka oraz środowiska przyrodniczego. Stanowi to dobry prognostyk na przyszłość – napisał w okolicznościowym adresie Prezydent Bronisław Komorowski.

 

materiał nadesłany

16-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)