REKLAMA
REKLAMA

Sanockie przedszkolaki uczą swoich rodziców jak dbać o środowisko (FILM)

Sanockie przedszkolaki uczą swoich rodziców jak dbać o środowisko (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Samorządowe Przedszkole nr 4 w Sanoku było gospodarzem I Międzyprzedszkolnej Olimpiady Ekologicznej. Dzieci udowodniły posiadanie bogatej wiedzy i zdolności sprawnościowych. – Dzieci uczą swoich rodziców – mówi Mariola Milewska z sanockiej „czwórki”. Więcej w materiale filmowym.

I Międzyprzedszkolna Olimpiada Ekologiczna została zorganizowana w ramach programu „Zielona Flaga”.

Choć Olipiada kojarzy się z rywalizacją i dążeniem do odniesienia zwycięstwa, to w przypadku tej ekologicznej cel był zgoła odmienny. Liczyła się dobra zabawa i utrwalanie zdobytej wiedzy na temat dbania o otaczające nas środowisko.

Dziesięcioosobowe drużyny młodych zawodników – ekologów z każdego przedszkola, zmagały się z dziesięcioma zadaniami. Maluchy musiały poradzić sobie między innymi: z wyławianiem śmieci z jeziora, zbieraniem plastikowych nakrętek, układaniem ekologicznych puzli, a także z odpowiedzią na zadane pytania czy segregowaniem odpadów. Przez cały czas trwania poszczególnych konkurencji, swoich faworytów dopingowały koleżanki i koledzy z przedszkolnych grup.

Poczynania dzieci oceniali członkowie jury, którzy z uznaniem wypowiadali się o umiejętnościach młodych ekologów, którzy potwierdzili posiadanie zarówno bogatej wiedzy, jak i zdolności sprawnościowych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

12-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)