REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Parking wielopoziomowy prawie gotowy (FILM)

SANOK: Parking wielopoziomowy prawie gotowy (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. 98 miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta jeszcze do końca czerwca powinno zostać oddane do użytku mieszkańców oraz turystów odwiedzających Sanok. Trwają prace wykończeniowe oraz odbiory na nowo wybudowanym parkingu wielopoziomowym w Sanoku.

Sanok jest miastem stawiający między innymi na turystykę. Szacuje się, że rocznie odwiedza go kilkaset tysięcy turystów. Zarówno goście, jak i mieszkańcy mają kłopot ze znalezieniem miejsc parkingowych w centrum miasta. Parking wielopoziomowy ma odegrać istotną rolę w rozwiązaniu tego problemu. Na razie nie wiadomo jednak kto będzie go obsługiwał.

Trzykondygnacyjny, zamknięty parking zwieńczony jest żelbetowym stropodachem, na którym umiejscowiony jest tzw. zielony dach. Pozwoli on przede wszystkim na obniżenie temperatury, wzrost wilgotności powietrza, a zasadzona tam roślinność będzie pochłaniać pyły, gazy i dwutlenek węgla oraz produkować tlen.

Koszt całej inwestycji to około 7,5 mln zł. Pieniądze na realizację zadania przeznaczyło miasto, które na tę inwestycję pozyskało ponadto środki unijne.

05-06-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)