REKLAMA
REKLAMA

Serial „Wataha” pokaże pracę i życie bieszczadzkich strażników granicznych. Pierwszy klaps padnie jutro

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W Bieszczadach rusza produkcji nowego serialu HBO po tytułem „Wataha” opowiadającego o strażnikach pilnujących granicy z Ukrainą. Pierwszy klaps padnie jutro. Zdjęcia kręcone będą w plenerze i strażnicach, a szczególnie strażnicy BOSG w Ustrzykach Górnych.

 

Producenci serialu pracując nad scenariuszem współpracowali z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej. Poszczególne odcinki były konsultowane pod kątem zgodności z realiami i procedurami. Jak podkreśla Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy komendanta BOSG, fabuła jest oparta o niektóre autentyczne wydarzenia, o których głośno było w całej Polsce.

Tematyka serialu dotyczyć będzie przede wszystkim problemów związanych z przemytem ludzi i narkotyków przez granicę.

Pierwszego dnia zdjęcia będą kręcone w okolicach Kamienia Leskiego.

Jak reklamują producenci: „Granica, której strzeże tytułowa Wataha, to nie tylko oddzielający dwa kraje pas ziemi. To także granica ludzkich ograniczeń – fizycznych i materialnych, ale i moralnych wyborów i rozterek„. Wynika z tego, że serial będzie poruszał nie tylko wątki sensacyjne, ale również obyczajowe.

W rolach głównych wystąpią Leszek Lichota („Prawo Agaty”), Bartłomiej Topa („Drogówka”), Magdalena Popławska („Przepis na życie”), Aleksandra Popławska („Hotel 52”) oraz Andrzej Zieliński („Lekarze”) i Marian Dziędziel („Drogówka”). Serial wyreżyserują Michał Gazda („Świadek koronny”, „Odwróceni”) i Marek Lechki („Erratum”). Za muzykę odpowiada Łukasz Targosz („Świadek koronny”) i pochodzący z Bieszczadów zespół Tołhaje (czerpiący inspiracje z tradycji m.in. Łemków i Bojków), zaś za zdjęcia Tomasz Augustynek („Ratownicy”).

Zdjęcia w Bieszczadach potrwają do połowy grudnia. Premierę serialu zaplanowano na 2014 r. w HBO.

18-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)