REKLAMA
REKLAMA

Skład Austrii: najgroźniejszy rywal Rosjan?

SANOK / PODKARPACIE. Najlepszego zawodnika spoza Rosji w zeszłorocznych Indywidualnych Mistrzostwach Świata, Haralda Simona oraz ostatniego niepochodzącego stamtąd medalistę tych rozgrywek, Franza Zorna wystawili Austriacy do Finału Drużynowych Mistrzostw Świata w wyścigach motocyklowych na lodzie, który już za dziesięć dni rozpocznie się w Sanoku.

Pozycję światowego wicelidera Austriacy potwierdzali w ostatnich dwóch edycjach drużynowych mistrzostw, po których na szyjach ich zawodników widniały srebrne medale. Mało tego, gdyby nie zepchnięcie z drugiej na trzecią pozycję przez Szwedów w 2010 roku w Krasnogorsku, „pierwszym przegranym” Austriacy byliby aż pięć razy z rzędu!

Zawodnicy z Tyrolu i Karyntii nie odnosili większych sukcesów przez dwie pierwsze dekady rozgrywania Drużynowych Mistrzostw Świata. Przełom nastąpił wraz z nadejściem dwóch wybitnych talentów: Franza Zorna oraz Haralda Simona, którzy od 1998 roku aż po dziś dzień dominują w reprezentacji kraju. Poza trwającą od 2008 roku medalową passą duet ten wywalczył jeszcze jedno srebro w 2001 roku oraz dwa razy brązowe krążki w 1999 i 2004 roku. W klasyfikacji wszech czasów posiadają identyczny rekord co Czesi: 0-5-3. Tendencja ostatnich lat wskazuje, że w Sanoku mogą wysforować się na samodzielną, czwartą pozycję.

Czy może jednak zbliżający się do schyłku kariery 42-letni Zorn i 45-letni Simon postawią wszystko na jedną kartę i doczekają się upragnionego zwycięstwa nad Rosjanami? Świetne rezultaty tej dwójki w rozgrywanych u progu sezonu turniejach dają taką nadzieję. Polskie tory na pewno mogą kojarzyć z sukcesami – Zorn w 2008 roku na Błoniu został Indywidualnym Mistrzem Europy, a Simon w 2011 roku wygrał Turniej o Złote Koziołki na poznańskiej Malcie. Skład uzupełnia po raz kolejny 34-letni Martin Leitner, dobry duch drużyny, który w zeszłym sezonie godnie zastępował Franky’ego podczas finałów IMŚ w Ufie (11. i 13. miejsce). Menadżerem drużyny będzie Robert Tesar.

źródło: Ice Speedway Team Polska

16-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)